KBSL · 5. Hafta · 2020-2021 · 18 Aralık 2020 00:00
Botaş ilk yarıyı 34-37 geride kapattı, ikinci yarıyı 38-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 17 | 17 | 13 | 25 | 72 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 16 | 21 | 12 | 15 | 64 |
| Botaş | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.1 sezon ort. 72.0 | Tempo | 65.1 sezon ort. 76.2 |
| Hücum | ||
111.6 sezon ort. 93.8 | 100 hücumda sayı | 97.3 sezon ort. 100.9 |
50.8% sezon ort. 47.4% | eFG% | 41.9% sezon ort. 51.3% |
11.8% sezon ort. 17.5% | Top kaybı oranı | 8.5% sezon ort. 16.3% |
33.3% sezon ort. 27.7% | Hücum ribaundu % | 35.4% sezon ort. 23.6% |
12.5% sezon ort. 19.1% | Serbest atış oranı | 5.4% sezon ort. 18.4% |
43.8% sezon ort. 33.0% | Üçlük payı | 50.0% sezon ort. 36.8% |
| Savunma | ||
97.3 sezon ort. 92.8 | 100 savunmada yenen sayı | 111.6 sezon ort. 103.0 |
41.9% sezon ort. 45.1% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 48.0% |
8.5% sezon ort. 17.2% | Zorlanan top kaybı | 11.8% sezon ort. 12.4% |
35.4% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 28.4% |
5.4% sezon ort. 19.3% | Rakip serbest atış oranı | 12.5% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Botaş · 37 dk+7.7 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 26 dk+7.2 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 10 dk+4.8 PIR
- Gizem Başaran Turan Hatay Büyükşehir Belediyespor · 24 dk+3.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Hind Ben Abdelkader Hatay Büyükşehir Belediyespor · 36 dk−11.4 PIR
- Derin Yaya Hatay Büyükşehir Belediyespor · 33 dk−6.1 PIR
- Erdenay Topçu Botaş · 12 dk−3.6 PIR
- Marina Bas Botaş · 39 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gizem Başaran Turan 500 ribaund barajını geçti
- Sehernaz Çidal 250 sayı barajını geçti
- Derin Yaya 100 ribaund barajını geçti
- Alexis Sade Prince 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 64.5 | 65.1 | 111.6 | 50.8% | 11.8% | 33.3% | 12.5% | 97.3 | 41.9% | 8.5% | 64.6% | 5.4% | +14.3 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 65.8 | 65.1 | 97.3 | 41.9% | 8.5% | 35.4% | 5.4% | 111.6 | 50.8% | 11.8% | 66.7% | 12.5% | -14.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 28/64 (%43.8) | Saha İçi Şut | 27/74 (%36.5) |
| 19/36 (%52.8) | 2 Sayı | 19/37 (%51.4) |
| 9/28 (%32.1) | 3 Sayı | 8/37 (%21.6) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 2/4 (%50.0) |
| 43 | Ribaund | 41 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 21 | Asist | 20 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 0 |
| 9 | Top Kaybı | 7 |
| 9 | Faul | 15 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 69 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Botaş 1, Hatay Büyükşehir Belediyespor 8 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.12.2020Botaş 72-64 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 26.01.2021Hatay Büyükşehir Belediyespor 72-67 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

