KBSL · 8. Hafta · 2020-2021 · 4 Kasım 2020 00:00

71 - 65

Hatay Büyükşehir Belediyespor ilk yarıyı 31-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 11 | 20 | 15 | 25 | 71 |
| İzmit Belediyespor | 21 | 17 | 16 | 11 | 65 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.2 sezon ort. 75.8 | Tempo | 75.2 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
95.4 sezon ort. 101.0 | 100 hücumda sayı | 85.5 sezon ort. 101.2 |
47.8% sezon ort. 51.0% | eFG% | 38.6% sezon ort. 48.7% |
11.2% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 18.9% sezon ort. 15.5% |
15.0% sezon ort. 24.5% | Hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 31.2% |
14.9% sezon ort. 18.0% | Serbest atış oranı | 24.2% sezon ort. 18.3% |
37.3% sezon ort. 37.3% | Üçlük payı | 22.7% sezon ort. 38.5% |
| Savunma | ||
85.5 sezon ort. 103.9 | 100 savunmada yenen sayı | 95.4 sezon ort. 102.7 |
38.6% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 47.8% sezon ort. 50.2% |
18.9% sezon ort. 12.1% | Zorlanan top kaybı | 11.2% sezon ort. 15.2% |
32.6% sezon ort. 28.4% | Rakip hücum ribaundu % | 15.0% sezon ort. 27.5% |
24.2% sezon ort. 19.9% | Rakip serbest atış oranı | 14.9% sezon ort. 22.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Derin Yaya Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+5.3 PIR
- Egle Sventoraite İzmit Belediyespor · 38 dk+3.7 PIR
- Alexis Sade Prince Hatay Büyükşehir Belediyespor · 38 dk+2.9 PIR
- Clarissa Cristina Dos Santos İzmit Belediyespor · 34 dk+1.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Astou Ndour Hatay Büyükşehir Belediyespor · 36 dk−9.6 PIR
- Gizem Başaran Turan Hatay Büyükşehir Belediyespor · 23 dk−9.2 PIR
- Milica Jovanovic İzmit Belediyespor · 34 dk−8.9 PIR
- Hind Ben Abdelkader Hatay Büyükşehir Belediyespor · 37 dk−7.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 74.4 | 75.2 | 95.4 | 47.8% | 11.2% | 15.0% | 14.9% | 85.5 | 38.6% | 18.9% | 67.4% | 24.2% | +9.9 |
| İzmit Belediyespor | 76.0 | 75.2 | 85.5 | 38.6% | 18.9% | 32.6% | 24.2% | 95.4 | 47.8% | 11.2% | 85.0% | 14.9% | -9.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 29/67 (%43.3) | Saha İçi Şut | 25/66 (%37.9) |
| 23/42 (%54.8) | 2 Sayı | 24/51 (%47.1) |
| 6/25 (%24.0) | 3 Sayı | 1/15 (%6.7) |
| 7/10 (%70.0) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 35 | Ribaund | 48 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 12 | Asist | 12 |
| 9 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 1 |
| 9 | Top Kaybı | 17 |
| 16 | Faul | 18 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 70 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Hatay Büyükşehir Belediyespor 3, İzmit Belediyespor 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 03.11.2020Hatay Büyükşehir Belediyespor 71-65 İzmit Belediyespor
- 21.02.2021İzmit Belediyespor 96-97 Hatay Büyükşehir Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.