KBSL · 6. Hafta · 2020-2021 · 24 Ekim 2020 00:00

64 - 72

Çankaya Üniversitesi ilk yarıyı 37-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 35-21 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İzmit Belediyespor | 23 | 20 | 15 | 6 | 64 |
| Çankaya Üniversitesi | 22 | 15 | 19 | 16 | 72 |
| İzmit Belediyespor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.3 sezon ort. 75.5 | Tempo | 73.3 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
87.7 sezon ort. 101.1 | 100 hücumda sayı | 97.7 sezon ort. 107.1 |
42.6% sezon ort. 48.6% | eFG% | 49.2% sezon ort. 51.4% |
13.3% sezon ort. 15.7% | Top kaybı oranı | 13.3% sezon ort. 14.5% |
22.2% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 22.5% sezon ort. 29.0% |
13.2% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 22.7% |
48.5% sezon ort. 37.5% | Üçlük payı | 28.8% sezon ort. 42.4% |
| Savunma | ||
97.7 sezon ort. 102.6 | 100 savunmada yenen sayı | 87.7 sezon ort. 102.7 |
49.2% sezon ort. 50.1% | Rakip eFG% | 42.6% sezon ort. 49.8% |
13.3% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 13.3% sezon ort. 13.6% |
22.5% sezon ort. 27.2% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 24.6% |
19.7% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 13.2% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 40 dk+6.2 PIR
- Kübra Erat İzmit Belediyespor · 35 dk+3.9 PIR
- Erica K Wheeler İzmit Belediyespor · 34 dk+3.1 PIR
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 40 dk+1.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Clarissa Cristina Dos Santos İzmit Belediyespor · 35 dk−18.1 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk−9.5 PIR
- Egle Sventoraite İzmit Belediyespor · 17 dk−9.2 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 40 dk−7.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İzmit Belediyespor | 73.0 | 73.3 | 87.7 | 42.6% | 13.3% | 22.2% | 13.2% | 97.7 | 49.2% | 13.3% | 77.5% | 19.7% | -9.9 |
| Çankaya Üniversitesi | 73.7 | 73.3 | 97.7 | 49.2% | 13.3% | 22.5% | 19.7% | 87.7 | 42.6% | 13.3% | 77.8% | 13.2% | +9.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İzmit Belediyespor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 23/68 (%33.8) | Saha İçi Şut | 29/66 (%43.9) |
| 11/35 (%31.4) | 2 Sayı | 22/47 (%46.8) |
| 12/33 (%36.4) | 3 Sayı | 7/19 (%36.8) |
| 6/9 (%66.7) | Serbest Atış | 7/13 (%53.8) |
| 41 | Ribaund | 44 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 15 | Asist | 17 |
| 3 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 5 |
| 11 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 14 |
| 61 | Verimlilik (PIR) | 86 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 23.10.2020İzmit Belediyespor 64-72 Çankaya Üniversitesi
- 11.02.2021Çankaya Üniversitesi 86-64 İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.