KBSL · 5. Hafta · 2020-2021 · 21 Ekim 2020 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk yarıyı 28-37 geride kapattı, ikinci yarıyı 48-30 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 15 | 13 | 21 | 27 | 76 |
| Çankaya Üniversitesi | 22 | 15 | 15 | 15 | 67 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.0 sezon ort. 78.5 | Tempo | 77.0 sezon ort. 74.5 |
| Hücum | ||
98.8 sezon ort. 99.7 | 100 hücumda sayı | 86.9 sezon ort. 107.5 |
49.2% sezon ort. 49.6% | eFG% | 37.9% sezon ort. 51.7% |
16.3% sezon ort. 18.2% | Top kaybı oranı | 13.2% sezon ort. 14.6% |
22.0% sezon ort. 32.2% | Hücum ribaundu % | 14.6% sezon ort. 29.3% |
28.1% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 37.1% sezon ort. 22.2% |
53.1% sezon ort. 37.3% | Üçlük payı | 45.2% sezon ort. 41.9% |
| Savunma | ||
86.9 sezon ort. 96.6 | 100 savunmada yenen sayı | 98.8 sezon ort. 102.3 |
37.9% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 49.6% |
13.2% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 16.3% sezon ort. 13.5% |
14.6% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 22.0% sezon ort. 24.6% |
37.1% sezon ort. 19.9% | Rakip serbest atış oranı | 28.1% sezon ort. 19.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 34 dk+4.8 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 26 dk+4.7 PIR
- Liudmyla Naumenko ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 40 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk−11.9 PIR
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 40 dk−11.0 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk−8.4 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 35 dk−7.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 76.9 | 77.0 | 98.8 | 49.2% | 16.3% | 22.0% | 28.1% | 86.9 | 37.9% | 13.2% | 85.4% | 37.1% | +11.9 |
| Çankaya Üniversitesi | 77.1 | 77.0 | 86.9 | 37.9% | 13.2% | 14.6% | 37.1% | 98.8 | 49.2% | 16.3% | 78.0% | 28.1% | -11.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 27/64 (%42.2) | Saha İçi Şut | 20/62 (%32.3) |
| 18/30 (%60.0) | 2 Sayı | 13/34 (%38.2) |
| 9/34 (%26.5) | 3 Sayı | 7/28 (%25.0) |
| 13/18 (%72.2) | Serbest Atış | 20/23 (%87.0) |
| 44 | Ribaund | 38 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 26 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 11 |
| 22 | Faul | 15 |
| 96 | Verimlilik (PIR) | 67 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 20.10.2020ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 76-67 Çankaya Üniversitesi
- 23.01.2021Çankaya Üniversitesi 93-61 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

