KBSL · 2. Hafta · 2020-2021 · 7 Ekim 2020 00:00
Nesibe Aydın ilk yarıyı 30-34 geride kapattı, ikinci yarıyı 39-24 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 19 | 11 | 18 | 21 | 69 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 11 | 23 | 9 | 15 | 58 |
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 74.9 | Tempo | 72.9 sezon ort. 78.7 |
| Hücum | ||
94.6 sezon ort. 101.4 | 100 hücumda sayı | 79.6 sezon ort. 100.4 |
42.6% sezon ort. 49.3% | eFG% | 44.7% sezon ort. 49.8% |
9.5% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 25.4% sezon ort. 17.9% |
25.0% sezon ort. 27.6% | Hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 32.0% |
26.5% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 19.3% sezon ort. 22.5% |
25.0% sezon ort. 34.0% | Üçlük payı | 43.9% sezon ort. 37.6% |
| Savunma | ||
79.6 sezon ort. 90.7 | 100 savunmada yenen sayı | 94.6 sezon ort. 96.3 |
44.7% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 42.6% sezon ort. 48.4% |
25.4% sezon ort. 19.8% | Zorlanan top kaybı | 9.5% sezon ort. 18.8% |
27.0% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 29.9% |
19.3% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 26.5% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 37 dk+4.8 PIR
- Nuran Tutsak ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 11 dk+4.4 PIR
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 36 dk+3.0 PIR
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 33 dk+2.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 35 dk−24.2 PIR
- Tuğba Oral Nesibe Aydın · 37 dk−8.8 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 20 dk−8.7 PIR
- Sheylani Peddy Nesibe Aydın · 34 dk−6.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İlayda Güner 100. maçına çıktı
- Manolya Kurtulmuş 250 sayı barajını geçti
- Gökşen Fitik 100 asist barajını geçti
- Şevval Akalan 100 ribaund barajını geçti
- Harika Gözde Eldaş 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 72.9 | 72.9 | 94.6 | 42.6% | 9.5% | 25.0% | 26.5% | 79.6 | 44.7% | 25.4% | 73.0% | 19.3% | +15.0 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 72.8 | 72.9 | 79.6 | 44.7% | 25.4% | 27.0% | 19.3% | 94.6 | 42.6% | 9.5% | 75.0% | 26.5% | -15.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 26/68 (%38.2) | Saha İçi Şut | 21/57 (%36.8) |
| 20/51 (%39.2) | 2 Sayı | 12/32 (%37.5) |
| 6/17 (%35.3) | 3 Sayı | 9/25 (%36.0) |
| 11/18 (%61.1) | Serbest Atış | 7/11 (%63.6) |
| 38 | Ribaund | 43 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 19 | Asist | 16 |
| 12 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 2 |
| 8 | Top Kaybı | 21 |
| 16 | Faul | 21 |
| 81 | Verimlilik (PIR) | 63 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 06.10.2020Nesibe Aydın 69-58 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 02.01.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 91-84 Nesibe Aydın
- 27.03.2021Nesibe Aydın 76-61 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 30.03.2021ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 53-79 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

