KBSL · 7. Hafta · 2020-2021 · 16 Aralık 2020 00:00

91 - 59

Çankaya Üniversitesi 4. çeyreği 28-14 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 21 | 21 | 21 | 28 | 91 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 13 | 19 | 13 | 14 | 59 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.8 sezon ort. 74.6 | Tempo | 73.8 sezon ort. 75.9 |
| Hücum | ||
122.5 sezon ort. 106.3 | 100 hücumda sayı | 80.5 sezon ort. 101.5 |
58.5% sezon ort. 51.1% | eFG% | 46.3% sezon ort. 51.1% |
11.6% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 24.3% sezon ort. 15.8% |
32.4% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 24.4% |
16.9% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 17.8% |
50.7% sezon ort. 41.7% | Üçlük payı | 42.6% sezon ort. 37.2% |
| Savunma | ||
80.5 sezon ort. 102.9 | 100 savunmada yenen sayı | 122.5 sezon ort. 102.6 |
46.3% sezon ort. 49.7% | Rakip eFG% | 58.5% sezon ort. 47.7% |
24.3% sezon ort. 13.2% | Zorlanan top kaybı | 11.6% sezon ort. 12.4% |
14.7% sezon ort. 24.8% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 28.4% |
22.2% sezon ort. 20.0% | Rakip serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 20.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 36 dk+14.8 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 31 dk+13.1 PIR
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 35 dk+10.3 PIR
- Alexis Sade Prince Hatay Büyükşehir Belediyespor · 36 dk+9.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 38 dk−12.5 PIR
- Gizem Başaran Turan Hatay Büyükşehir Belediyespor · 25 dk−9.1 PIR
- Derin Yaya Hatay Büyükşehir Belediyespor · 38 dk−8.9 PIR
- Hind Ben Abdelkader Hatay Büyükşehir Belediyespor · 34 dk−6.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 74.3 | 73.8 | 122.5 | 58.5% | 11.6% | 32.4% | 16.9% | 80.5 | 46.3% | 24.3% | 85.3% | 22.2% | +42.0 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 73.3 | 73.8 | 80.5 | 46.3% | 24.3% | 14.7% | 22.2% | 122.5 | 58.5% | 11.6% | 67.6% | 16.9% | -42.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 34/71 (%47.9) | Saha İçi Şut | 21/54 (%38.9) |
| 19/35 (%54.3) | 2 Sayı | 13/31 (%41.9) |
| 15/36 (%41.7) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 41 | Ribaund | 30 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 25 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 19 |
| 13 | Faul | 11 |
| 116 | Verimlilik (PIR) | 56 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 1, Hatay Büyükşehir Belediyespor 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 15.12.2020Çankaya Üniversitesi 91-59 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 17.02.2021Hatay Büyükşehir Belediyespor 109-108 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.