KBSL · 11. Hafta · 2020-2021 · 9 Aralık 2020 00:00
Fenerbahçe Öznur Kablo ilk yarıyı 37-42 geride kapattı, ikinci yarıyı 49-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 14 | 28 | 12 | 17 | 71 |
| Fenerbahçe Öznur Kablo | 23 | 14 | 25 | 24 | 86 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe Öznur Kablo |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.7 sezon ort. 74.4 | Tempo | 79.7 sezon ort. 74.3 |
| Hücum | ||
89.1 sezon ort. 107.5 | 100 hücumda sayı | 108.0 sezon ort. 112.3 |
48.4% sezon ort. 51.4% | eFG% | 57.9% sezon ort. 53.6% |
24.3% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 14.6% |
28.9% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 32.5% |
20.6% sezon ort. 22.7% | Serbest atış oranı | 8.6% sezon ort. 21.5% |
44.4% sezon ort. 41.9% | Üçlük payı | 31.4% sezon ort. 36.9% |
| Savunma | ||
108.0 sezon ort. 102.0 | 100 savunmada yenen sayı | 89.1 sezon ort. 81.5 |
57.9% sezon ort. 49.3% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 42.7% |
14.2% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 24.3% sezon ort. 20.8% |
14.7% sezon ort. 24.8% | Rakip hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 21.4% |
8.6% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 20.6% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe Öznur Kablo · 29 dk+4.2 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Öznur Kablo · 30 dk+2.8 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Öznur Kablo · 39 dk+2.7 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 40 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 40 dk−12.3 PIR
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe Öznur Kablo · 31 dk−9.0 PIR
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 40 dk−7.7 PIR
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 39 dk−7.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 79.7 | 79.7 | 89.1 | 48.4% | 24.3% | 28.9% | 20.6% | 108.0 | 57.9% | 14.2% | 85.3% | 8.6% | -18.9 |
| Fenerbahçe Öznur Kablo | 79.6 | 79.7 | 108.0 | 57.9% | 14.2% | 14.7% | 8.6% | 89.1 | 48.4% | 24.3% | 71.1% | 20.6% | +18.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe Öznur Kablo |
|---|---|---|
| 26/63 (%41.3) | Saha İçi Şut | 37/70 (%52.9) |
| 17/35 (%48.6) | 2 Sayı | 30/48 (%62.5) |
| 9/28 (%32.1) | 3 Sayı | 7/22 (%31.8) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 5/6 (%83.3) |
| 40 | Ribaund | 32 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 14 | Asist | 25 |
| 7 | Top Çalma | 12 |
| 0 | Blok | 2 |
| 22 | Top Kaybı | 12 |
| 12 | Faul | 16 |
| 67 | Verimlilik (PIR) | 106 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-5
- 08.12.2020Çankaya Üniversitesi 71-86 Fenerbahçe Öznur Kablo
- 05.03.2021Fenerbahçe Öznur Kablo 90-55 Çankaya Üniversitesi
- 01.04.2021Fenerbahçe Öznur Kablo 86-61 Çankaya Üniversitesi
- 03.04.2021Fenerbahçe Öznur Kablo 83-61 Çankaya Üniversitesi
- 06.04.2021Çankaya Üniversitesi 46-60 Fenerbahçe Öznur Kablo
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

