KBSL · 8. Hafta · 2020-2021 · 3 Kasım 2020 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Botaş karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 29 | 19 | 8 | 13 | 69 |
| Botaş | 22 | 19 | 17 | 10 | 68 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.5 sezon ort. 75.1 | Tempo | 68.5 sezon ort. 71.9 |
| Hücum | ||
102.1 sezon ort. 101.1 | 100 hücumda sayı | 98.0 sezon ort. 94.2 |
45.2% sezon ort. 49.2% | eFG% | 47.4% sezon ort. 47.6% |
10.4% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 18.7% sezon ort. 17.3% |
23.1% sezon ort. 27.7% | Hücum ribaundu % | 31.4% sezon ort. 27.8% |
24.2% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 18.4% |
43.5% sezon ort. 33.4% | Üçlük payı | 31.6% sezon ort. 33.5% |
| Savunma | ||
98.0 sezon ort. 90.1 | 100 savunmada yenen sayı | 102.1 sezon ort. 92.7 |
47.4% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 45.2% sezon ort. 45.0% |
18.7% sezon ort. 20.0% | Zorlanan top kaybı | 10.4% sezon ort. 17.2% |
31.4% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 29.7% |
33.3% sezon ort. 23.3% | Rakip serbest atış oranı | 24.2% sezon ort. 18.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 38 dk+9.6 PIR
- Elizabeth Williams Botaş · 38 dk+9.1 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 23 dk+5.8 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 31 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 40 dk−10.4 PIR
- Işıl Alben Botaş · 38 dk−9.4 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 18 dk−7.2 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 32 dk−7.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ruth Cecilia Hebard 100 ribaund barajını geçti
- Işıl Alben 250. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 67.6 | 68.5 | 102.1 | 45.2% | 10.4% | 23.1% | 24.2% | 98.0 | 47.4% | 18.7% | 68.6% | 33.3% | +4.0 |
| Botaş | 69.4 | 68.5 | 98.0 | 47.4% | 18.7% | 31.4% | 33.3% | 102.1 | 45.2% | 10.4% | 76.9% | 24.2% | -4.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 24/62 (%38.7) | Saha İçi Şut | 23/57 (%40.4) |
| 16/35 (%45.7) | 2 Sayı | 15/39 (%38.5) |
| 8/27 (%29.6) | 3 Sayı | 8/18 (%44.4) |
| 13/15 (%86.7) | Serbest Atış | 14/19 (%73.7) |
| 33 | Ribaund | 41 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 20 | Asist | 22 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 3 |
| 8 | Top Kaybı | 15 |
| 20 | Faul | 19 |
| 76 | Verimlilik (PIR) | 82 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 02.11.2020Nesibe Aydın 69-68 Botaş
- 21.02.2021Botaş 58-60 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

