KBSL · 17. Hafta · 2020-2021 · 13 Ocak 2021 00:00
İzmit Belediyespor 2. çeyreği 26-12 kazanarak farkı açtı. Botaş ikinci yarıda 33-28 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 14 | 12 | 20 | 13 | 59 |
| İzmit Belediyespor | 16 | 26 | 17 | 11 | 70 |
| Botaş | Kategori | İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.1 sezon ort. 71.9 | Tempo | 67.1 sezon ort. 75.8 |
| Hücum | ||
87.1 sezon ort. 94.6 | 100 hücumda sayı | 105.4 sezon ort. 100.4 |
41.5% sezon ort. 47.8% | eFG% | 46.9% sezon ort. 48.4% |
17.8% sezon ort. 17.3% | Top kaybı oranı | 14.9% sezon ort. 15.6% |
28.9% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 35.0% sezon ort. 31.1% |
22.0% sezon ort. 18.7% | Serbest atış oranı | 15.6% sezon ort. 18.6% |
28.8% sezon ort. 33.6% | Üçlük payı | 43.8% sezon ort. 37.7% |
| Savunma | ||
105.4 sezon ort. 92.6 | 100 savunmada yenen sayı | 87.1 sezon ort. 103.0 |
46.9% sezon ort. 44.9% | Rakip eFG% | 41.5% sezon ort. 50.4% |
14.9% sezon ort. 17.0% | Zorlanan top kaybı | 17.8% sezon ort. 15.0% |
35.0% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 27.0% |
15.6% sezon ort. 18.9% | Rakip serbest atış oranı | 22.0% sezon ort. 21.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Emirtekin İzmit Belediyespor · 33 dk+14.1 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 22 dk+7.6 PIR
- Marina Bas Botaş · 27 dk+1.2 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı İzmit Belediyespor · 14 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Egle Sventoraite İzmit Belediyespor · 26 dk−7.8 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 31 dk−5.8 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 29 dk−4.8 PIR
- Milica Jovanovic İzmit Belediyespor · 23 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Büşra Akbaş 150. maçına çıktı
- Büşra Akbaş 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 67.7 | 67.1 | 87.1 | 41.5% | 17.8% | 28.9% | 22.0% | 105.4 | 46.9% | 14.9% | 65.0% | 15.6% | -18.3 |
| İzmit Belediyespor | 66.4 | 67.1 | 105.4 | 46.9% | 14.9% | 35.0% | 15.6% | 87.1 | 41.5% | 17.8% | 71.1% | 22.0% | +18.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 21/59 (%35.6) | Saha İçi Şut | 24/64 (%37.5) |
| 14/42 (%33.3) | 2 Sayı | 12/36 (%33.3) |
| 7/17 (%41.2) | 3 Sayı | 12/28 (%42.9) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 10/10 (%100.0) |
| 37 | Ribaund | 41 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 19 | Asist | 17 |
| 4 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 15 |
| 65 | Verimlilik (PIR) | 81 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Botaş 3, İzmit Belediyespor 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.10.2020İzmit Belediyespor 57-72 Botaş
- 12.01.2021Botaş 59-70 İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

