KBSL · 16. Hafta · 2020-2021 · 10 Ocak 2021 00:00
Çankaya Üniversitesi ilk yarıyı 33-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 47-36 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 17 | 16 | 26 | 21 | 80 |
| Botaş | 16 | 23 | 20 | 16 | 75 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.7 sezon ort. 74.8 | Tempo | 67.7 sezon ort. 71.9 |
| Hücum | ||
116.1 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 113.0 sezon ort. 93.7 |
54.9% sezon ort. 51.2% | eFG% | 56.7% sezon ort. 47.2% |
15.9% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 18.9% sezon ort. 17.3% |
36.1% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 40.6% sezon ort. 27.5% |
29.5% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 18.9% |
62.3% sezon ort. 41.4% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 33.4% |
| Savunma | ||
113.0 sezon ort. 101.9 | 100 savunmada yenen sayı | 116.1 sezon ort. 92.2 |
56.7% sezon ort. 49.4% | Rakip eFG% | 54.9% sezon ort. 44.7% |
18.9% sezon ort. 13.4% | Zorlanan top kaybı | 15.9% sezon ort. 17.0% |
40.6% sezon ort. 24.0% | Rakip hücum ribaundu % | 36.1% sezon ort. 29.2% |
16.7% sezon ort. 20.1% | Rakip serbest atış oranı | 29.5% sezon ort. 18.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Pelin Gülçelik Botaş · 10 dk+3.5 PIR
- Elizabeth Williams Botaş · 40 dk+2.8 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 40 dk+2.0 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 38 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 40 dk−7.4 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 40 dk−6.4 PIR
- Marina Bas Botaş · 35 dk−4.9 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Çankaya Üniversitesi · 8 dk−2.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Özge Kavurmacıoğlu 200. maçına çıktı
- Marina Bas 1.500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 68.9 | 67.7 | 116.1 | 54.9% | 15.9% | 36.1% | 29.5% | 113.0 | 56.7% | 18.9% | 59.4% | 16.7% | +3.1 |
| Botaş | 66.4 | 67.7 | 113.0 | 56.7% | 18.9% | 40.6% | 16.7% | 116.1 | 54.9% | 15.9% | 63.9% | 29.5% | -3.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/61 (%44.3) | Saha İçi Şut | 30/60 (%50.0) |
| 14/23 (%60.9) | 2 Sayı | 22/40 (%55.0) |
| 13/38 (%34.2) | 3 Sayı | 8/20 (%40.0) |
| 13/18 (%72.2) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 32 | Ribaund | 36 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 16 | Asist | 19 |
| 5 | Top Çalma | 8 |
| 3 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 15 |
| 17 | Faul | 20 |
| 80 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 3, Botaş 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 10.10.2020Botaş 66-77 Çankaya Üniversitesi
- 09.01.2021Çankaya Üniversitesi 80-75 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

