KBSL · 21. Hafta · 2019-2020 · 14 Mart 2020 00:00
Çankaya Üniversitesi ilk çeyreği 28-12 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 28 | 20 | 26 | 12 | 86 |
| Botaş | 12 | 16 | 18 | 14 | 60 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.7 sezon ort. 69.6 | Tempo | 71.7 sezon ort. 70.8 |
| Hücum | ||
119.9 sezon ort. 103.0 | 100 hücumda sayı | 83.7 sezon ort. 94.5 |
56.8% sezon ort. 50.1% | eFG% | 43.0% sezon ort. 47.0% |
13.3% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 16.5% |
32.4% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 11.1% sezon ort. 25.9% |
19.7% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 22.8% sezon ort. 21.2% |
54.5% sezon ort. 42.1% | Üçlük payı | 35.1% sezon ort. 40.9% |
| Savunma | ||
83.7 sezon ort. 96.7 | 100 savunmada yenen sayı | 119.9 sezon ort. 96.2 |
43.0% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 56.8% sezon ort. 46.2% |
17.2% sezon ort. 11.7% | Zorlanan top kaybı | 13.3% sezon ort. 17.6% |
11.1% sezon ort. 26.2% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 32.3% |
22.8% sezon ort. 21.5% | Rakip serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 20.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 35 dk+10.6 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 33 dk+9.2 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 16 dk+5.8 PIR
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 24 dk+5.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Frida Eldebrink Botaş · 29 dk−5.8 PIR
- Büşra Akbaş Botaş · 35 dk−4.9 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 20 dk−3.7 PIR
- Özge Karataş Çankaya Üniversitesi · 23 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 71.7 | 71.7 | 119.9 | 56.8% | 13.3% | 32.4% | 19.7% | 83.7 | 43.0% | 17.2% | 88.9% | 22.8% | +36.3 |
| Botaş | 71.7 | 71.7 | 83.7 | 43.0% | 17.2% | 11.1% | 22.8% | 119.9 | 56.8% | 13.3% | 67.6% | 19.7% | -36.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 31/66 (%47.0) | Saha İçi Şut | 23/57 (%40.4) |
| 18/30 (%60.0) | 2 Sayı | 20/37 (%54.1) |
| 13/36 (%36.1) | 3 Sayı | 3/20 (%15.0) |
| 11/13 (%84.6) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 43 | Ribaund | 27 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 22 | Asist | 16 |
| 9 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 13 |
| 14 | Faul | 19 |
| 112 | Verimlilik (PIR) | 56 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 07.12.2019Botaş 61-71 Çankaya Üniversitesi
- 13.03.2020Çankaya Üniversitesi 86-60 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

