KBSL · 8. Hafta · 2019-2020 · 8 Aralık 2019 00:00
Çankaya Üniversitesi maçı 10 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 15 | 8 | 20 | 61 |
| Çankaya Üniversitesi | 20 | 15 | 15 | 21 | 71 |
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
63.9 sezon ort. 71.2 | Tempo | 63.9 sezon ort. 70.0 |
| Hücum | ||
94.7 sezon ort. 93.9 | 100 hücumda sayı | 111.8 sezon ort. 103.5 |
48.3% sezon ort. 46.7% | eFG% | 52.9% sezon ort. 50.4% |
12.4% sezon ort. 16.7% | Top kaybı oranı | 17.9% sezon ort. 15.9% |
22.9% sezon ort. 25.3% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 28.6% |
16.9% sezon ort. 21.5% | Serbest atış oranı | 32.7% sezon ort. 22.9% |
50.8% sezon ort. 40.1% | Üçlük payı | 50.0% sezon ort. 42.5% |
| Savunma | ||
111.8 sezon ort. 96.8 | 100 savunmada yenen sayı | 94.7 sezon ort. 96.1 |
52.9% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 48.3% sezon ort. 44.1% |
17.9% sezon ort. 17.3% | Zorlanan top kaybı | 12.4% sezon ort. 11.9% |
30.0% sezon ort. 32.4% | Rakip hücum ribaundu % | 22.9% sezon ort. 25.6% |
32.7% sezon ort. 19.5% | Rakip serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 21.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Cansu Köksal Öngüner Botaş · 37 dk+11.1 PIR
- Aija Jurjane Çankaya Üniversitesi · 40 dk+9.6 PIR
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 40 dk+7.7 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk+4.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 40 dk−8.0 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 40 dk−7.4 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Botaş · 38 dk−6.6 PIR
- Tuğçe İnöntepe Çankaya Üniversitesi · 32 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 64.4 | 63.9 | 94.7 | 48.3% | 12.4% | 22.9% | 16.9% | 111.8 | 52.9% | 17.9% | 70.0% | 32.7% | -17.1 |
| Çankaya Üniversitesi | 63.5 | 63.9 | 111.8 | 52.9% | 17.9% | 30.0% | 32.7% | 94.7 | 48.3% | 12.4% | 77.1% | 16.9% | +17.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 24/59 (%40.7) | Saha İçi Şut | 23/52 (%44.2) |
| 15/29 (%51.7) | 2 Sayı | 14/26 (%53.8) |
| 9/30 (%30.0) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 4/10 (%40.0) | Serbest Atış | 16/17 (%94.1) |
| 29 | Ribaund | 36 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 15 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 13 |
| 21 | Faul | 11 |
| 65 | Verimlilik (PIR) | 87 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 07.12.2019Botaş 61-71 Çankaya Üniversitesi
- 13.03.2020Çankaya Üniversitesi 86-60 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

