KBSL · 15. Hafta · 2020-2021 · 3 Ocak 2021 00:00

64 - 119

Çankaya Üniversitesi 3. çeyreği 34-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik Belediye | 12 | 23 | 13 | 16 | 64 |
| Çankaya Üniversitesi | 29 | 27 | 34 | 29 | 119 |
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.1 sezon ort. 79.5 | Tempo | 80.1 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
81.4 sezon ort. 66.9 | 100 hücumda sayı | 145.7 sezon ort. 105.4 |
41.7% sezon ort. 35.6% | eFG% | 62.7% sezon ort. 50.9% |
18.4% sezon ort. 23.1% | Top kaybı oranı | 8.3% sezon ort. 14.7% |
7.9% sezon ort. 19.7% | Hücum ribaundu % | 44.1% sezon ort. 28.4% |
25.0% sezon ort. 19.4% | Serbest atış oranı | 27.8% sezon ort. 22.4% |
38.3% sezon ort. 39.6% | Üçlük payı | 32.9% sezon ort. 42.3% |
| Savunma | ||
145.7 sezon ort. 127.6 | 100 savunmada yenen sayı | 81.4 sezon ort. 103.0 |
62.7% sezon ort. 58.7% | Rakip eFG% | 41.7% sezon ort. 49.8% |
8.3% sezon ort. 11.4% | Zorlanan top kaybı | 18.4% sezon ort. 13.4% |
44.1% sezon ort. 38.8% | Rakip hücum ribaundu % | 7.9% sezon ort. 25.0% |
27.8% sezon ort. 18.8% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 19.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Kavurmacıoğlu Çankaya Üniversitesi · 40 dk+19.1 PIR
- Aleyna Cengizhan Çankaya Üniversitesi · 13 dk+14.3 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 27 dk+11.3 PIR
- Elif Dila Bayrak Çankaya Üniversitesi · 14 dk+7.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dilan Çalış Samsun Canik Belediye · 29 dk−3.7 PIR
- Fatma Dilara Azaklı Samsun Canik Belediye · 15 dk−3.4 PIR
- Sıla Şimşek Samsun Canik Belediye · 20 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik Belediye | 78.6 | 80.1 | 81.4 | 41.7% | 18.4% | 7.9% | 25.0% | 145.7 | 62.7% | 8.3% | 55.9% | 27.8% | -64.3 |
| Çankaya Üniversitesi | 81.7 | 80.1 | 145.7 | 62.7% | 8.3% | 44.1% | 27.8% | 81.4 | 41.7% | 18.4% | 92.1% | 25.0% | +64.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 22/60 (%36.7) | Saha İçi Şut | 45/79 (%57.0) |
| 16/37 (%43.2) | 2 Sayı | 36/53 (%67.9) |
| 6/23 (%26.1) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 14/15 (%93.3) | Serbest Atış | 20/22 (%90.9) |
| 22 | Ribaund | 50 |
| 3 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 12 | Asist | 27 |
| 5 | Top Çalma | 10 |
| 0 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 8 |
| 21 | Faul | 12 |
| 46 | Verimlilik (PIR) | 156 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Samsun Canik Belediye 0, Çankaya Üniversitesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 06.10.2020Çankaya Üniversitesi 121-63 Samsun Canik Belediye
- 02.01.2021Samsun Canik Belediye 64-119 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.