KBSL · 13. Hafta · 2020-2021 · 26 Aralık 2020 00:00
Çankaya Üniversitesi maçı 11 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 23 | 15 | 24 | 24 | 86 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 19 | 18 | 21 | 17 | 75 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.3 sezon ort. 74.7 | Tempo | 73.3 sezon ort. 76.7 |
| Hücum | ||
117.2 sezon ort. 106.5 | 100 hücumda sayı | 102.4 sezon ort. 103.8 |
55.0% sezon ort. 51.2% | eFG% | 49.2% sezon ort. 49.6% |
12.9% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 13.5% sezon ort. 15.4% |
32.4% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 30.2% |
14.3% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 34.4% sezon ort. 27.7% |
54.3% sezon ort. 41.5% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 30.1% |
| Savunma | ||
102.4 sezon ort. 102.2 | 100 savunmada yenen sayı | 117.2 sezon ort. 100.3 |
49.2% sezon ort. 49.6% | Rakip eFG% | 55.0% sezon ort. 48.6% |
13.5% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 12.9% sezon ort. 16.5% |
21.1% sezon ort. 24.6% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 31.9% |
34.4% sezon ort. 19.6% | Rakip serbest atış oranı | 14.3% sezon ort. 21.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 40 dk+14.6 PIR
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 40 dk+7.7 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 40 dk+4.1 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 25 dk+2.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk−7.4 PIR
- Tyasha Pearl Desiree Harris Bellona Kayseri Basketbol · 39 dk−6.3 PIR
- Kalani Chanel Brown Bellona Kayseri Basketbol · 31 dk−6.0 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Bellona Kayseri Basketbol · 36 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 73.4 | 73.3 | 117.2 | 55.0% | 12.9% | 32.4% | 14.3% | 102.4 | 49.2% | 13.5% | 78.9% | 34.4% | +14.8 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 73.2 | 73.3 | 102.4 | 49.2% | 13.5% | 21.1% | 34.4% | 117.2 | 55.0% | 12.9% | 67.6% | 14.3% | -14.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 33/70 (%47.1) | Saha İçi Şut | 28/61 (%45.9) |
| 22/32 (%68.8) | 2 Sayı | 24/46 (%52.2) |
| 11/38 (%28.9) | 3 Sayı | 4/15 (%26.7) |
| 9/10 (%90.0) | Serbest Atış | 15/21 (%71.4) |
| 42 | Ribaund | 33 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 20 | Asist | 16 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 11 |
| 19 | Faul | 15 |
| 105 | Verimlilik (PIR) | 81 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 25.12.2020Çankaya Üniversitesi 86-75 Bellona Kayseri Basketbol
- 23.03.2021Bellona Kayseri Basketbol 103-66 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

