KBSL · 18. Hafta · 2020-2021 · 27 Ocak 2021 00:00
Hatay Büyükşehir Belediyespor maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 15 | 20 | 21 | 16 | 72 |
| Botaş | 22 | 13 | 17 | 15 | 67 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.7 sezon ort. 75.8 | Tempo | 75.7 sezon ort. 71.6 |
| Hücum | ||
96.1 sezon ort. 101.0 | 100 hücumda sayı | 87.7 sezon ort. 94.6 |
50.8% sezon ort. 50.9% | eFG% | 37.2% sezon ort. 48.0% |
19.8% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 6.8% sezon ort. 17.8% |
29.7% sezon ort. 23.9% | Hücum ribaundu % | 25.5% sezon ort. 28.0% |
13.8% sezon ort. 18.0% | Serbest atış oranı | 25.7% sezon ort. 18.5% |
29.2% sezon ort. 37.6% | Üçlük payı | 23.0% sezon ort. 33.9% |
| Savunma | ||
87.7 sezon ort. 103.8 | 100 savunmada yenen sayı | 96.1 sezon ort. 92.9 |
37.2% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 44.8% |
6.8% sezon ort. 12.6% | Zorlanan top kaybı | 19.8% sezon ort. 16.8% |
25.5% sezon ort. 28.7% | Rakip hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 29.4% |
25.7% sezon ort. 19.8% | Rakip serbest atış oranı | 13.8% sezon ort. 19.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams Botaş · 40 dk+10.1 PIR
- Gizem Başaran Turan Hatay Büyükşehir Belediyespor · 28 dk+4.0 PIR
- Özge Özışık Hatay Büyükşehir Belediyespor · 38 dk+2.0 PIR
- Alexis Sade Prince Hatay Büyükşehir Belediyespor · 37 dk+1.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Hind Ben Abdelkader Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−9.2 PIR
- Marina Bas Botaş · 35 dk−7.3 PIR
- Astou Ndour Hatay Büyükşehir Belediyespor · 30 dk−6.2 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 25 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sehernaz Çidal 100 ribaund barajını geçti
- Derin Yaya 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 75.0 | 75.7 | 96.1 | 50.8% | 19.8% | 29.7% | 13.8% | 87.7 | 37.2% | 6.8% | 74.5% | 25.7% | +8.3 |
| Botaş | 76.4 | 75.7 | 87.7 | 37.2% | 6.8% | 25.5% | 25.7% | 96.1 | 50.8% | 19.8% | 70.3% | 13.8% | -8.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 30/65 (%46.2) | Saha İçi Şut | 27/74 (%36.5) |
| 24/46 (%52.2) | 2 Sayı | 26/57 (%45.6) |
| 6/19 (%31.6) | 3 Sayı | 1/17 (%5.9) |
| 6/9 (%66.7) | Serbest Atış | 12/19 (%63.2) |
| 46 | Ribaund | 38 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 19 | Asist | 17 |
| 3 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 5 |
| 17 | Top Kaybı | 6 |
| 17 | Faul | 16 |
| 82 | Verimlilik (PIR) | 71 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Hatay Büyükşehir Belediyespor 8, Botaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.12.2020Botaş 72-64 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 26.01.2021Hatay Büyükşehir Belediyespor 72-67 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

