KBSL · 12. Hafta · 2020-2021 · 6 Ocak 2021 00:00
Nesibe Aydın ilk çeyreği 22-8 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 22 | 18 | 23 | 18 | 81 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 8 | 14 | 13 | 18 | 53 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.4 sezon ort. 74.9 | Tempo | 73.4 sezon ort. 75.9 |
| Hücum | ||
109.2 sezon ort. 100.9 | 100 hücumda sayı | 72.9 sezon ort. 101.8 |
57.4% sezon ort. 48.9% | eFG% | 37.5% sezon ort. 51.3% |
17.2% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 19.6% sezon ort. 15.9% |
22.6% sezon ort. 27.6% | Hücum ribaundu % | 10.3% sezon ort. 24.7% |
23.0% sezon ort. 19.1% | Serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 17.7% |
37.7% sezon ort. 33.6% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 37.3% |
| Savunma | ||
72.9 sezon ort. 90.9 | 100 savunmada yenen sayı | 109.2 sezon ort. 103.0 |
37.5% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 57.4% sezon ort. 47.8% |
19.6% sezon ort. 19.9% | Zorlanan top kaybı | 17.2% sezon ort. 12.2% |
10.3% sezon ort. 28.4% | Rakip hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 28.7% |
23.2% sezon ort. 23.6% | Rakip serbest atış oranı | 23.0% sezon ort. 19.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 32 dk+17.9 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 21 dk+9.5 PIR
- Tuğba Oral Nesibe Aydın · 26 dk+7.4 PIR
- Alexis Sade Prince Hatay Büyükşehir Belediyespor · 28 dk+5.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Astou Ndour Hatay Büyükşehir Belediyespor · 28 dk−17.1 PIR
- Jordin Elizabeth Canada Hatay Büyükşehir Belediyespor · 25 dk−13.7 PIR
- Gizem Başaran Turan Hatay Büyükşehir Belediyespor · 24 dk−7.9 PIR
- Derin Yaya Hatay Büyükşehir Belediyespor · 20 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Astou Ndour 50 asist barajını geçti
- İdil Türk 100 sayı barajını geçti
- Ruth Cecilia Hebard 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 74.2 | 73.4 | 109.2 | 57.4% | 17.2% | 22.6% | 23.0% | 72.9 | 37.5% | 19.6% | 89.7% | 23.2% | +36.3 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 72.7 | 73.4 | 72.9 | 37.5% | 19.6% | 10.3% | 23.2% | 109.2 | 57.4% | 17.2% | 77.4% | 23.0% | -36.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 30/61 (%49.2) | Saha İçi Şut | 18/56 (%32.1) |
| 20/38 (%52.6) | 2 Sayı | 12/35 (%34.3) |
| 10/23 (%43.5) | 3 Sayı | 6/21 (%28.6) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 42 | Ribaund | 28 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 25 | Asist | 15 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 15 |
| 13 | Faul | 12 |
| 107 | Verimlilik (PIR) | 52 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 05.01.2021Nesibe Aydın 81-53 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 13.03.2021Hatay Büyükşehir Belediyespor 74-76 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

