KBSL · 18. Hafta · 2020-2021 · 27 Ocak 2021 00:00
Galatasaray ilk çeyreği 31-8 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 31 | 26 | 30 | 36 | 123 |
| Samsun Canik Belediye | 8 | 9 | 11 | 13 | 41 |
| Galatasaray | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.2 sezon ort. 74.4 | Tempo | 76.2 sezon ort. 79.6 |
| Hücum | ||
160.1 sezon ort. 104.1 | 100 hücumda sayı | 54.3 sezon ort. 67.9 |
68.9% sezon ort. 49.5% | eFG% | 31.1% sezon ort. 36.0% |
13.9% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 21.8% sezon ort. 23.0% |
68.6% sezon ort. 30.8% | Hücum ribaundu % | 15.2% sezon ort. 19.4% |
13.4% sezon ort. 18.9% | Serbest atış oranı | 13.1% sezon ort. 19.9% |
41.5% sezon ort. 28.9% | Üçlük payı | 47.5% sezon ort. 39.2% |
| Savunma | ||
54.3 sezon ort. 88.4 | 100 savunmada yenen sayı | 160.1 sezon ort. 127.1 |
31.1% sezon ort. 46.0% | Rakip eFG% | 68.9% sezon ort. 58.5% |
21.8% sezon ort. 19.9% | Zorlanan top kaybı | 13.9% sezon ort. 11.2% |
15.2% sezon ort. 23.1% | Rakip hücum ribaundu % | 68.6% sezon ort. 37.9% |
13.1% sezon ort. 22.4% | Rakip serbest atış oranı | 13.4% sezon ort. 19.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Arifecan Vardar Galatasaray · 21 dk+27.3 PIR
- Mısra Albayrak Galatasaray · 32 dk+25.5 PIR
- Simge Tokmak Galatasaray · 24 dk+18.3 PIR
- Melisa Eroğlu Galatasaray · 19 dk+15.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kayra Güler Samsun Canik Belediye · 19 dk−9.1 PIR
- Dilan Çalış Samsun Canik Belediye · 20 dk−3.2 PIR
- Neslihan Demir Samsun Canik Belediye · 31 dk−2.6 PIR
- Asena Yalçın Galatasaray · 10 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 76.8 | 76.2 | 160.1 | 68.9% | 13.9% | 68.6% | 13.4% | 54.3 | 31.1% | 21.8% | 84.8% | 13.1% | +105.8 |
| Samsun Canik Belediye | 75.5 | 76.2 | 54.3 | 31.1% | 21.8% | 15.2% | 13.1% | 160.1 | 68.9% | 13.9% | 31.4% | 13.4% | -105.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| 48/82 (%58.5) | Saha İçi Şut | 16/61 (%26.2) |
| 31/48 (%64.6) | 2 Sayı | 10/32 (%31.3) |
| 17/34 (%50.0) | 3 Sayı | 6/29 (%20.7) |
| 10/11 (%90.9) | Serbest Atış | 3/8 (%37.5) |
| 63 | Ribaund | 18 |
| 24 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 39 | Savunma Ribaundu | 11 |
| 38 | Asist | 10 |
| 10 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 18 |
| 11 | Faul | 12 |
| 183 | Verimlilik (PIR) | 6 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Galatasaray 10, Samsun Canik Belediye 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 20.10.2020Samsun Canik Belediye 45-102 Galatasaray
- 26.01.2021Galatasaray 123-41 Samsun Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

