KBSL · 25. Hafta · 2020-2021 · 10 Mart 2021 00:00
Botaş 2. çeyreği 25-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 26 | 25 | 8 | 16 | 75 |
| Birevim Elazığ İl Özel İdare | 24 | 12 | 10 | 22 | 68 |
| Botaş | Kategori | Birevim Elazığ İl Özel İdare |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.3 sezon ort. 71.9 | Tempo | 69.3 sezon ort. 74.8 |
| Hücum | ||
109.0 sezon ort. 93.8 | 100 hücumda sayı | 97.5 sezon ort. 100.6 |
52.6% sezon ort. 47.4% | eFG% | 49.2% sezon ort. 48.8% |
13.0% sezon ort. 17.5% | Top kaybı oranı | 12.9% sezon ort. 16.1% |
22.2% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 25.5% |
34.5% sezon ort. 18.3% | Serbest atış oranı | 6.1% sezon ort. 28.2% |
39.7% sezon ort. 33.2% | Üçlük payı | 43.9% sezon ort. 34.1% |
| Savunma | ||
97.5 sezon ort. 92.8 | 100 savunmada yenen sayı | 109.0 sezon ort. 104.6 |
49.2% sezon ort. 44.8% | Rakip eFG% | 52.6% sezon ort. 51.8% |
12.9% sezon ort. 17.1% | Zorlanan top kaybı | 13.0% sezon ort. 16.5% |
20.0% sezon ort. 29.8% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 27.8% |
6.1% sezon ort. 19.3% | Rakip serbest atış oranı | 34.5% sezon ort. 27.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Bas Botaş · 30 dk+6.6 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 19 dk+6.6 PIR
- Sera Özelçi Birevim Elazığ İl Özel İdare · 34 dk+4.5 PIR
- Nika Baric Birevim Elazığ İl Özel İdare · 40 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sehernaz Çidal Botaş · 28 dk−6.0 PIR
- Şuğranur Sönmez Birevim Elazığ İl Özel İdare · 38 dk−5.2 PIR
- Gamze Takmaz Birevim Elazığ İl Özel İdare · 40 dk−4.8 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 32 dk−2.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 68.8 | 69.3 | 109.0 | 52.6% | 13.0% | 22.2% | 34.5% | 97.5 | 49.2% | 12.9% | 80.0% | 6.1% | +11.5 |
| Birevim Elazığ İl Özel İdare | 69.8 | 69.3 | 97.5 | 49.2% | 12.9% | 20.0% | 6.1% | 109.0 | 52.6% | 13.0% | 77.8% | 34.5% | -11.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Birevim Elazığ İl Özel İdare |
|---|---|---|
| 25/58 (%43.1) | Saha İçi Şut | 26/66 (%39.4) |
| 14/35 (%40.0) | 2 Sayı | 13/37 (%35.1) |
| 11/23 (%47.8) | 3 Sayı | 13/29 (%44.8) |
| 14/20 (%70.0) | Serbest Atış | 3/4 (%75.0) |
| 40 | Ribaund | 36 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 16 | Asist | 17 |
| 5 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 19 |
| 88 | Verimlilik (PIR) | 72 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 11.12.2020Birevim Elazığ İl Özel İdare 82-95 Botaş
- 09.03.2021Botaş 75-68 Birevim Elazığ İl Özel İdare
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

