KBSL · 21. Hafta · 2020-2021 · 22 Şubat 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Nesibe Aydın Botaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 14 | 12 | 16 | 16 | 58 |
| Nesibe Aydın | 19 | 11 | 12 | 18 | 60 |
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.1 sezon ort. 71.8 | Tempo | 71.1 sezon ort. 75.0 |
| Hücum | ||
82.1 sezon ort. 94.8 | 100 hücumda sayı | 83.9 sezon ort. 101.7 |
45.8% sezon ort. 47.6% | eFG% | 42.2% sezon ort. 49.3% |
22.3% sezon ort. 17.2% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 14.9% |
30.3% sezon ort. 27.8% | Hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 27.5% |
10.0% sezon ort. 19.2% | Serbest atış oranı | 12.5% sezon ort. 19.4% |
28.3% sezon ort. 33.6% | Üçlük payı | 37.5% sezon ort. 33.6% |
| Savunma | ||
83.9 sezon ort. 93.3 | 100 savunmada yenen sayı | 82.1 sezon ort. 90.6 |
42.2% sezon ort. 45.1% | Rakip eFG% | 45.8% sezon ort. 45.6% |
18.2% sezon ort. 16.9% | Zorlanan top kaybı | 22.3% sezon ort. 19.9% |
28.9% sezon ort. 29.5% | Rakip hücum ribaundu % | 30.3% sezon ort. 27.8% |
12.5% sezon ort. 19.0% | Rakip serbest atış oranı | 10.0% sezon ort. 24.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sehernaz Çidal Botaş · 30 dk+6.0 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 28 dk+5.7 PIR
- Hülya Çoklar Asarcıklı Nesibe Aydın · 11 dk+2.7 PIR
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 30 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 38 dk−13.3 PIR
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 32 dk−6.9 PIR
- Elizabeth Williams Botaş · 38 dk−6.7 PIR
- Marina Bas Botaş · 28 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ruth Cecilia Hebard 250 ribaund barajını geçti
- Harika Gözde Eldaş 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 70.6 | 71.1 | 82.1 | 45.8% | 22.3% | 30.3% | 10.0% | 83.9 | 42.2% | 18.2% | 71.1% | 12.5% | -1.8 |
| Nesibe Aydın | 71.5 | 71.1 | 83.9 | 42.2% | 18.2% | 28.9% | 12.5% | 82.1 | 45.8% | 22.3% | 69.7% | 10.0% | +1.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 25/60 (%41.7) | Saha İçi Şut | 24/64 (%37.5) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 18/40 (%45.0) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 6/24 (%25.0) |
| 3/6 (%50.0) | Serbest Atış | 6/8 (%75.0) |
| 37 | Ribaund | 34 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 17 | Asist | 20 |
| 10 | Top Çalma | 14 |
| 2 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 15 |
| 15 | Faul | 14 |
| 68 | Verimlilik (PIR) | 71 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 02.11.2020Nesibe Aydın 69-68 Botaş
- 21.02.2021Botaş 58-60 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

