KBSL · 20. Hafta · 2020-2021 · 17 Şubat 2021 00:00
Botaş ilk çeyreği 26-11 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol | 11 | 19 | 18 | 9 | 57 |
| Botaş | 26 | 24 | 13 | 22 | 85 |
| Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.5 sezon ort. 77.0 | Tempo | 74.5 sezon ort. 71.7 |
| Hücum | ||
77.2 sezon ort. 83.1 | 100 hücumda sayı | 113.2 sezon ort. 93.6 |
41.5% sezon ort. 41.3% | eFG% | 56.2% sezon ort. 47.2% |
21.0% sezon ort. 18.3% | Top kaybı oranı | 13.6% sezon ort. 17.5% |
18.4% sezon ort. 24.7% | Hücum ribaundu % | 37.1% sezon ort. 27.6% |
18.6% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 9.6% sezon ort. 19.2% |
44.1% sezon ort. 35.4% | Üçlük payı | 26.0% sezon ort. 33.7% |
| Savunma | ||
113.2 sezon ort. 112.0 | 100 savunmada yenen sayı | 77.2 sezon ort. 93.6 |
56.2% sezon ort. 52.6% | Rakip eFG% | 41.5% sezon ort. 45.1% |
13.6% sezon ort. 14.1% | Zorlanan top kaybı | 21.0% sezon ort. 16.8% |
37.1% sezon ort. 35.5% | Rakip hücum ribaundu % | 18.4% sezon ort. 29.8% |
9.6% sezon ort. 19.8% | Rakip serbest atış oranı | 18.6% sezon ort. 18.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aysude Torcu Botaş · 28 dk+17.8 PIR
- Işılay Eğin Botaş · 18 dk+12.2 PIR
- Öykü Taşkın Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol · 38 dk+11.9 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Botaş · 25 dk+9.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İlknur Yıldızhan Çetin Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol · 38 dk−5.8 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 18 dk−1.6 PIR
- Burcu Büyükayan Botaş · 12 dk−1.6 PIR
- Erdenay Topçu Botaş · 19 dk−0.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol | 73.8 | 74.5 | 77.2 | 41.5% | 21.0% | 18.4% | 18.6% | 113.2 | 56.2% | 13.6% | 62.9% | 9.6% | -36.0 |
| Botaş | 75.1 | 74.5 | 113.2 | 56.2% | 13.6% | 37.1% | 9.6% | 77.2 | 41.5% | 21.0% | 81.6% | 18.6% | +36.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 22/59 (%37.3) | Saha İçi Şut | 39/73 (%53.4) |
| 17/33 (%51.5) | 2 Sayı | 35/54 (%64.8) |
| 5/26 (%19.2) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 3/7 (%42.9) |
| 29 | Ribaund | 44 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 14 | Asist | 32 |
| 7 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 1 |
| 17 | Top Kaybı | 12 |
| 9 | Faul | 12 |
| 54 | Verimlilik (PIR) | 112 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 2, Botaş 4 galibiyet aldı.
- 2020-2021 · Botaş 78-50 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol
- 2019-2020 · Botaş 80-83 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol
- 2018-2019 · Botaş 83-56 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol
- 2018-2019 · Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 53-79 Botaş
- 2016-2017 · Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 63-77 Botaş


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.10.2020Botaş 78-50 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol
- 16.02.2021Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 57-85 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

