KBSL · 26. Hafta · 2020-2021 · 24 Mart 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Galatasaray Nesibe Aydın karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 14 | 11 | 20 | 29 | 74 |
| Galatasaray | 17 | 27 | 17 | 15 | 76 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.8 sezon ort. 74.8 | Tempo | 75.8 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
97.0 sezon ort. 101.3 | 100 hücumda sayı | 101.0 sezon ort. 105.9 |
50.8% sezon ort. 49.0% | eFG% | 52.3% sezon ort. 50.1% |
19.0% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 16.6% sezon ort. 14.5% |
21.6% sezon ort. 27.7% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 32.0% |
19.0% sezon ort. 19.2% | Serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 18.8% |
36.5% sezon ort. 33.6% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 29.5% |
| Savunma | ||
101.0 sezon ort. 90.0 | 100 savunmada yenen sayı | 97.0 sezon ort. 87.2 |
52.3% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 45.4% |
16.6% sezon ort. 20.0% | Zorlanan top kaybı | 19.0% sezon ort. 19.9% |
25.0% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 21.6% sezon ort. 22.9% |
18.5% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 22.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 30 dk+16.3 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 24 dk+10.1 PIR
- Katsiaryna Snytsina Nesibe Aydın · 30 dk+9.8 PIR
- Sheylani Peddy Nesibe Aydın · 29 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Merve Uygül Nesibe Aydın · 18 dk−9.3 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 27 dk−8.5 PIR
- Zsofia Simon Nesibe Aydın · 20 dk−7.5 PIR
- Anete Steinberga Galatasaray · 32 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ruth Cecilia Hebard 500 sayı barajını geçti
- Hülya Çoklar Asarcıklı 100 asist barajını geçti
- Katsiaryna Snytsina 300 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 76.3 | 75.8 | 97.0 | 50.8% | 19.0% | 21.6% | 19.0% | 101.0 | 52.3% | 16.6% | 75.0% | 18.5% | -3.9 |
| Galatasaray | 75.3 | 75.8 | 101.0 | 52.3% | 16.6% | 25.0% | 18.5% | 97.0 | 50.8% | 19.0% | 78.4% | 19.0% | +3.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 28/63 (%44.4) | Saha İçi Şut | 32/65 (%49.2) |
| 20/40 (%50.0) | 2 Sayı | 28/49 (%57.1) |
| 8/23 (%34.8) | 3 Sayı | 4/16 (%25.0) |
| 10/12 (%83.3) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 35 | Ribaund | 38 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 24 | Asist | 27 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 16 |
| 88 | Verimlilik (PIR) | 95 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-5
- 25.12.2020Galatasaray 85-56 Nesibe Aydın
- 23.03.2021Nesibe Aydın 74-76 Galatasaray
- 22.04.2021Galatasaray 68-71 Nesibe Aydın
- 24.04.2021Galatasaray 70-68 Nesibe Aydın
- 27.04.2021Nesibe Aydın 73-81 Galatasaray
- 29.04.2021Nesibe Aydın 68-58 Galatasaray
- 02.05.2021Galatasaray 70-58 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

