KBSL · 23. Hafta · 2020-2021 · 3 Mart 2021 00:00
Nesibe Aydın 2. çeyreği 32-21 kazanarak farkı açtı. Çankaya Üniversitesi ikinci yarıda 33-31 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 13 | 21 | 16 | 17 | 67 |
| Nesibe Aydın | 13 | 32 | 18 | 13 | 76 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.7 sezon ort. 74.7 | Tempo | 70.7 sezon ort. 75.0 |
| Hücum | ||
94.2 sezon ort. 107.2 | 100 hücumda sayı | 108.3 sezon ort. 101.0 |
50.0% sezon ort. 51.4% | eFG% | 50.0% sezon ort. 49.1% |
20.2% sezon ort. 14.3% | Top kaybı oranı | 12.0% sezon ort. 15.1% |
25.0% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 27.4% |
24.6% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 20.9% sezon ort. 19.1% |
36.8% sezon ort. 42.1% | Üçlük payı | 38.8% sezon ort. 33.5% |
| Savunma | ||
108.3 sezon ort. 102.0 | 100 savunmada yenen sayı | 94.2 sezon ort. 90.2 |
50.0% sezon ort. 49.6% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 45.5% |
12.0% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 20.2% sezon ort. 19.9% |
31.0% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 27.9% |
20.9% sezon ort. 20.0% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 23.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sheylani Peddy Nesibe Aydın · 32 dk+5.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Çankaya Üniversitesi · 28 dk+4.1 PIR
- Zsofia Simon Nesibe Aydın · 13 dk+0.5 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 33 dk+0.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 40 dk−10.5 PIR
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 34 dk−4.9 PIR
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 37 dk−4.6 PIR
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 16 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 71.2 | 70.7 | 94.2 | 50.0% | 20.2% | 25.0% | 24.6% | 108.3 | 50.0% | 12.0% | 69.0% | 20.9% | -14.2 |
| Nesibe Aydın | 70.2 | 70.7 | 108.3 | 50.0% | 12.0% | 31.0% | 20.9% | 94.2 | 50.0% | 20.2% | 75.0% | 24.6% | +14.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 24/57 (%42.1) | Saha İçi Şut | 28/67 (%41.8) |
| 15/36 (%41.7) | 2 Sayı | 17/41 (%41.5) |
| 9/21 (%42.9) | 3 Sayı | 11/26 (%42.3) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 9/14 (%64.3) |
| 37 | Ribaund | 37 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 20 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 15 |
| 78 | Verimlilik (PIR) | 82 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 27.11.2020Nesibe Aydın 91-80 Çankaya Üniversitesi
- 02.03.2021Çankaya Üniversitesi 67-76 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

