KBSL · 18. Hafta · 2020-2021 · 24 Ocak 2021 00:00
Çankaya Üniversitesi 2. çeyreği 22-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 26 | 22 | 24 | 21 | 93 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 14 | 9 | 23 | 15 | 61 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.1 sezon ort. 74.5 | Tempo | 77.1 sezon ort. 78.5 |
| Hücum | ||
121.7 sezon ort. 106.3 | 100 hücumda sayı | 78.4 sezon ort. 100.5 |
55.2% sezon ort. 51.2% | eFG% | 37.5% sezon ort. 50.1% |
11.9% sezon ort. 14.6% | Top kaybı oranı | 12.5% sezon ort. 18.4% |
40.0% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 32.4% |
13.0% sezon ort. 23.0% | Serbest atış oranı | 15.3% sezon ort. 22.7% |
42.9% sezon ort. 41.9% | Üçlük payı | 38.9% sezon ort. 37.8% |
| Savunma | ||
78.4 sezon ort. 103.1 | 100 savunmada yenen sayı | 121.7 sezon ort. 95.3 |
37.5% sezon ort. 50.0% | Rakip eFG% | 55.2% sezon ort. 47.9% |
12.5% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 11.9% sezon ort. 18.8% |
20.0% sezon ort. 24.7% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 29.4% |
15.3% sezon ort. 20.2% | Rakip serbest atış oranı | 13.0% sezon ort. 20.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gökşen Fitik ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk+11.0 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 37 dk+10.0 PIR
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 38 dk+8.9 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 35 dk+6.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 23 dk−16.1 PIR
- Liudmyla Naumenko ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 38 dk−13.3 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 36 dk−10.2 PIR
- Fatmanur Karakaş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 19 dk−1.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 76.4 | 77.1 | 121.7 | 55.2% | 11.9% | 40.0% | 13.0% | 78.4 | 37.5% | 12.5% | 80.0% | 15.3% | +43.4 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 77.8 | 77.1 | 78.4 | 37.5% | 12.5% | 20.0% | 15.3% | 121.7 | 55.2% | 11.9% | 60.0% | 13.0% | -43.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 37/77 (%48.1) | Saha İçi Şut | 25/72 (%34.7) |
| 26/44 (%59.1) | 2 Sayı | 21/44 (%47.7) |
| 11/33 (%33.3) | 3 Sayı | 4/28 (%14.3) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 7/11 (%63.6) |
| 56 | Ribaund | 34 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 40 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 20 | Asist | 23 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 0 |
| 11 | Top Kaybı | 11 |
| 11 | Faul | 18 |
| 118 | Verimlilik (PIR) | 58 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 1, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 20.10.2020ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 76-67 Çankaya Üniversitesi
- 23.01.2021Çankaya Üniversitesi 93-61 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

