KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2020-2021 · 31 Mart 2021 00:00
Galatasaray 4. çeyreği 25-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 8 | 19 | 15 | 8 | 50 |
| Galatasaray | 18 | 12 | 12 | 25 | 67 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.2 sezon ort. 71.9 | Tempo | 69.2 sezon ort. 74.5 |
| Hücum | ||
71.1 sezon ort. 95.2 | 100 hücumda sayı | 98.3 sezon ort. 105.9 |
37.5% sezon ort. 47.9% | eFG% | 43.5% sezon ort. 50.3% |
18.7% sezon ort. 17.3% | Top kaybı oranı | 16.0% sezon ort. 14.5% |
24.4% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 31.7% |
20.0% sezon ort. 18.8% | Serbest atış oranı | 22.6% sezon ort. 18.7% |
33.3% sezon ort. 33.4% | Üçlük payı | 37.1% sezon ort. 29.1% |
| Savunma | ||
98.3 sezon ort. 92.8 | 100 savunmada yenen sayı | 71.1 sezon ort. 87.9 |
43.5% sezon ort. 45.1% | Rakip eFG% | 37.5% sezon ort. 45.8% |
16.0% sezon ort. 17.0% | Zorlanan top kaybı | 18.7% sezon ort. 19.9% |
34.2% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 22.8% |
22.6% sezon ort. 18.6% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 22.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kuanitra Holingsvorth Galatasaray · 18 dk+9.6 PIR
- Asena Yalçın Galatasaray · 27 dk+9.1 PIR
- Mercedes Briann Russell Galatasaray · 27 dk+7.6 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 16 dk+5.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sami Whitcomb Galatasaray · 25 dk−10.0 PIR
- Anete Steinberga Galatasaray · 23 dk−9.1 PIR
- Epifaniya Yashey Prints Galatasaray · 33 dk−8.4 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 12 dk−8.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Yıldızhan 25 top çalma barajını geçti
- Elizabeth Williams 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 70.3 | 69.2 | 71.1 | 37.5% | 18.7% | 24.4% | 20.0% | 98.3 | 43.5% | 16.0% | 65.8% | 22.6% | -27.2 |
| Galatasaray | 68.2 | 69.2 | 98.3 | 43.5% | 16.0% | 34.2% | 22.6% | 71.1 | 37.5% | 18.7% | 75.6% | 20.0% | +27.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 20/60 (%33.3) | Saha İçi Şut | 23/62 (%37.1) |
| 15/40 (%37.5) | 2 Sayı | 15/39 (%38.5) |
| 5/20 (%25.0) | 3 Sayı | 8/23 (%34.8) |
| 5/12 (%41.7) | Serbest Atış | 13/14 (%92.9) |
| 35 | Ribaund | 44 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 14 | Asist | 20 |
| 5 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 19 | Faul | 17 |
| 38 | Verimlilik (PIR) | 88 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Botaş 3, Galatasaray 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 23.10.2020Galatasaray 75-60 Botaş
- 12.02.2021Botaş 55-74 Galatasaray
- 27.03.2021Galatasaray 64-51 Botaş
- 30.03.2021Botaş 50-67 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

