KBSL · 3. Hafta · 2021-2022 · 31 Ekim 2021 00:00

83 - 90

UMF Yapı İzmit Belediyespor 1. çeyreği 31-17 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ İl Özel İdare | 17 | 25 | 15 | 26 | 83 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 31 | 24 | 22 | 13 | 90 |
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.8 sezon ort. 76.1 | Tempo | 80.8 sezon ort. 76.5 |
| Hücum | ||
102.2 sezon ort. 82.5 | 100 hücumda sayı | 112.1 sezon ort. 91.3 |
53.1% sezon ort. 41.7% | eFG% | 59.1% sezon ort. 44.4% |
14.9% sezon ort. 19.9% | Top kaybı oranı | 24.6% sezon ort. 15.7% |
21.4% sezon ort. 25.7% | Hücum ribaundu % | 32.1% sezon ort. 24.0% |
32.3% sezon ort. 24.9% | Serbest atış oranı | 50.9% sezon ort. 23.4% |
27.7% sezon ort. 27.6% | Üçlük payı | 38.2% sezon ort. 36.8% |
| Savunma | ||
112.1 sezon ort. 112.1 | 100 savunmada yenen sayı | 102.2 sezon ort. 104.0 |
59.1% sezon ort. 54.3% | Rakip eFG% | 53.1% sezon ort. 51.7% |
24.6% sezon ort. 14.6% | Zorlanan top kaybı | 14.9% sezon ort. 17.2% |
32.1% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 32.0% |
50.9% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Viktoria Vladimirovna Mircheva UMF Yapı İzmit Belediyespor · 23 dk+16.4 PIR
- İdil Türk UMF Yapı İzmit Belediyespor · 36 dk+13.5 PIR
- Kolby Brennan Morgan Elazığ İl Özel İdare · 34 dk+11.1 PIR
- Marina Solopova UMF Yapı İzmit Belediyespor · 25 dk+9.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melisa Korkmaz UMF Yapı İzmit Belediyespor · 31 dk−10.1 PIR
- Gülse Uğur UMF Yapı İzmit Belediyespor · 19 dk−5.8 PIR
- Melike Yalçınkaya Elazığ İl Özel İdare · 12 dk−2.6 PIR
- Nuran Tutsak UMF Yapı İzmit Belediyespor · 10 dk−1.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Şuğranur Sönmez 25 top çalma barajını geçti
- Nihan Dabakoğlu 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Elazığ İl Özel İdare | 81.2 | 80.8 | 102.2 | 53.1% | 14.9% | 21.4% | 32.3% | 112.1 | 59.1% | 24.6% | 67.9% | 50.9% | -9.9 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 80.3 | 80.8 | 112.1 | 59.1% | 24.6% | 32.1% | 50.9% | 102.2 | 53.1% | 14.9% | 78.6% | 32.3% | +9.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 32/65 (%49.2) | Saha İçi Şut | 27/55 (%49.1) |
| 27/47 (%57.4) | 2 Sayı | 16/34 (%47.1) |
| 5/18 (%27.8) | 3 Sayı | 11/21 (%52.4) |
| 14/21 (%66.7) | Serbest Atış | 25/28 (%89.3) |
| 25 | Ribaund | 31 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 16 | Asist | 19 |
| 13 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 22 |
| 31 | Faul | 21 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 94 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Elazığ İl Özel İdare 2, UMF Yapı İzmit Belediyespor 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.10.2021Elazığ İl Özel İdare 83-90 UMF Yapı İzmit Belediyespor
- 28.01.2022UMF Yapı İzmit Belediyespor 90-74 Elazığ İl Özel İdare
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.