KBSL · 5. Hafta · 2021-2022 · 20 Kasım 2021 00:00
Nesibe Aydın 2. çeyreği 20-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 19 | 8 | 14 | 20 | 61 |
| Nesibe Aydın | 21 | 20 | 20 | 18 | 79 |
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.2 sezon ort. 70.8 | Tempo | 75.2 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
82.0 sezon ort. 108.1 | 100 hücumda sayı | 104.1 sezon ort. 100.4 |
44.2% sezon ort. 53.0% | eFG% | 53.1% sezon ort. 50.4% |
19.9% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 17.1% sezon ort. 18.1% |
16.2% sezon ort. 26.4% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 29.2% |
16.7% sezon ort. 22.3% | Serbest atış oranı | 27.7% sezon ort. 26.0% |
41.7% sezon ort. 37.6% | Üçlük payı | 46.2% sezon ort. 37.1% |
| Savunma | ||
104.1 sezon ort. 100.6 | 100 savunmada yenen sayı | 82.0 sezon ort. 96.9 |
53.1% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 44.2% sezon ort. 46.1% |
17.1% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 19.9% sezon ort. 15.7% |
30.0% sezon ort. 29.5% | Rakip hücum ribaundu % | 16.2% sezon ort. 28.2% |
27.7% sezon ort. 27.9% | Rakip serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 31 dk+12.3 PIR
- Kamile Nacickaite Nesibe Aydın · 16 dk+3.4 PIR
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 31 dk+3.2 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 24 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 27 dk−11.1 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 25 dk−7.0 PIR
- Hülya Çoklar Asarcıklı Nesibe Aydın · 16 dk−4.7 PIR
- İnci Güçlü Botaş · 16 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gülşah Duman Bıçakçı 150. maçına çıktı
- Sehernaz Çidal 100. maçına çıktı
- Alaina Denise Coates 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 74.4 | 75.2 | 82.0 | 44.2% | 19.9% | 16.2% | 16.7% | 104.1 | 53.1% | 17.1% | 70.0% | 27.7% | -22.1 |
| Nesibe Aydın | 75.9 | 75.2 | 104.1 | 53.1% | 17.1% | 30.0% | 27.7% | 82.0 | 44.2% | 19.9% | 83.8% | 16.7% | +22.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 22/60 (%36.7) | Saha İçi Şut | 28/65 (%43.1) |
| 13/35 (%37.1) | 2 Sayı | 15/35 (%42.9) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 13/30 (%43.3) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 10/18 (%55.6) |
| 34 | Ribaund | 43 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 17 | Asist | 17 |
| 5 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 15 |
| 20 | Faul | 15 |
| 62 | Verimlilik (PIR) | 91 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Botaş 0, Nesibe Aydın 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 19.11.2021Botaş 61-79 Nesibe Aydın
- 18.02.2022Nesibe Aydın 74-62 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

