KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2021-2022 · 23 Nisan 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor Botaş karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 22 | 16 | 16 | 18 | 72 |
| Botaş | 17 | 13 | 20 | 21 | 71 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.0 sezon ort. 74.5 | Tempo | 66.0 sezon ort. 71.1 |
| Hücum | ||
109.9 sezon ort. 103.9 | 100 hücumda sayı | 106.9 sezon ort. 107.2 |
48.0% sezon ort. 49.8% | eFG% | 46.3% sezon ort. 53.0% |
14.8% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 10.0% sezon ort. 15.2% |
27.3% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 35.0% sezon ort. 25.7% |
67.3% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 22.4% |
26.5% sezon ort. 31.9% | Üçlük payı | 42.6% sezon ort. 37.6% |
| Savunma | ||
106.9 sezon ort. 95.8 | 100 savunmada yenen sayı | 109.9 sezon ort. 100.4 |
46.3% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 48.0% sezon ort. 48.3% |
10.0% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 14.8% sezon ort. 16.3% |
35.0% sezon ort. 24.5% | Rakip hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 29.6% |
14.7% sezon ort. 19.6% | Rakip serbest atış oranı | 67.3% sezon ort. 26.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 36 dk+2.1 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 24 dk+1.8 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 27 dk+1.3 PIR
- Danielle Marie Robinson OGM Ormanspor · 38 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aija Jurjane Botaş · 25 dk−9.0 PIR
- Gökşen Fitik OGM Ormanspor · 17 dk−5.3 PIR
- Soana Kautelia Angelina Lucet OGM Ormanspor · 28 dk−5.3 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 32 dk−4.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tilbe Şenyürek 200. maçına çıktı
- Sehernaz Çidal 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 65.5 | 66.0 | 109.9 | 48.0% | 14.8% | 27.3% | 67.3% | 106.9 | 46.3% | 10.0% | 65.0% | 14.7% | +3.0 |
| Botaş | 66.4 | 66.0 | 106.9 | 46.3% | 10.0% | 35.0% | 14.7% | 109.9 | 48.0% | 14.8% | 72.7% | 67.3% | -3.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 21/49 (%42.9) | Saha İçi Şut | 26/68 (%38.2) |
| 16/36 (%44.4) | 2 Sayı | 15/39 (%38.5) |
| 5/13 (%38.5) | 3 Sayı | 11/29 (%37.9) |
| 25/33 (%75.8) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 35 | Ribaund | 38 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 15 | Asist | 13 |
| 5 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 8 |
| 17 | Faul | 23 |
| 80 | Verimlilik (PIR) | 77 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada OGM Ormanspor 4, Botaş 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 04.12.2021Botaş 63-70 OGM Ormanspor
- 04.03.2022OGM Ormanspor 77-61 Botaş
- 22.04.2022OGM Ormanspor 72-71 Botaş
- 25.04.2022Botaş 83-77 OGM Ormanspor
- 28.04.2022OGM Ormanspor 70-61 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

