KBSL · 23. Hafta · 2021-2022 · 30 Mart 2022 00:00
Botaş 3. çeyreği 30-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 28 | 18 | 30 | 22 | 98 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 17 | 10 | 16 | 17 | 60 |
| Botaş | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 70.9 | Tempo | 71.8 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
135.1 sezon ort. 106.1 | 100 hücumda sayı | 84.3 sezon ort. 92.8 |
67.6% sezon ort. 52.1% | eFG% | 40.2% sezon ort. 45.5% |
13.3% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 15.2% sezon ort. 15.9% |
33.3% sezon ort. 25.8% | Hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 23.0% |
11.8% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 23.0% sezon ort. 22.0% |
39.7% sezon ort. 37.7% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 32.5% |
| Savunma | ||
84.3 sezon ort. 101.3 | 100 savunmada yenen sayı | 135.1 sezon ort. 100.8 |
40.2% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 67.6% sezon ort. 50.0% |
15.2% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 13.3% sezon ort. 18.6% |
20.5% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 32.0% |
23.0% sezon ort. 28.1% | Rakip serbest atış oranı | 11.8% sezon ort. 23.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Pelin Gülçelik Botaş · 17 dk+13.9 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 23 dk+10.9 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 15 dk+7.5 PIR
- Ferda Yıldız Bursa Büyükşehir Belediyespor · 26 dk+7.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Merve Arı Bursa Büyükşehir Belediyespor · 29 dk−8.6 PIR
- Gizem Uca Bursa Büyükşehir Belediyespor · 26 dk−5.1 PIR
- Kathleen Mae Doyle Bursa Büyükşehir Belediyespor · 28 dk−4.6 PIR
- Aija Jurjane Botaş · 19 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 72.5 | 71.8 | 135.1 | 67.6% | 13.3% | 33.3% | 11.8% | 84.3 | 40.2% | 15.2% | 79.5% | 23.0% | +50.8 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 71.2 | 71.8 | 84.3 | 40.2% | 15.2% | 20.5% | 23.0% | 135.1 | 67.6% | 13.3% | 66.7% | 11.8% | -50.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 40/68 (%58.8) | Saha İçi Şut | 22/61 (%36.1) |
| 28/41 (%68.3) | 2 Sayı | 17/46 (%37.0) |
| 12/27 (%44.4) | 3 Sayı | 5/15 (%33.3) |
| 6/8 (%75.0) | Serbest Atış | 11/14 (%78.6) |
| 41 | Ribaund | 28 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 29 | Asist | 16 |
| 5 | Top Çalma | 4 |
| 0 | Blok | 2 |
| 11 | Top Kaybı | 12 |
| 15 | Faul | 14 |
| 132 | Verimlilik (PIR) | 56 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 24.12.2021Bursa Büyükşehir Belediyespor 64-71 Botaş
- 29.03.2022Botaş 98-60 Bursa Büyükşehir Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

