KBSL · 10. Hafta · 2021-2022 · 25 Aralık 2021 00:00
Botaş maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 15 | 22 | 18 | 9 | 64 |
| Botaş | 16 | 24 | 15 | 16 | 71 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.0 sezon ort. 75.4 | Tempo | 70.0 sezon ort. 70.9 |
| Hücum | ||
90.3 sezon ort. 92.6 | 100 hücumda sayı | 102.7 sezon ort. 107.3 |
43.7% sezon ort. 45.4% | eFG% | 50.8% sezon ort. 52.8% |
14.0% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 20.9% sezon ort. 14.8% |
21.1% sezon ort. 23.0% | Hücum ribaundu % | 45.9% sezon ort. 25.3% |
17.5% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 22.6% sezon ort. 22.1% |
34.9% sezon ort. 32.1% | Üçlük payı | 45.2% sezon ort. 37.5% |
| Savunma | ||
102.7 sezon ort. 102.0 | 100 savunmada yenen sayı | 90.3 sezon ort. 101.0 |
50.8% sezon ort. 50.7% | Rakip eFG% | 43.7% sezon ort. 48.4% |
20.9% sezon ort. 18.3% | Zorlanan top kaybı | 14.0% sezon ort. 16.3% |
45.9% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 29.9% |
22.6% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 17.5% sezon ort. 28.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 27 dk+7.9 PIR
- Jelena Dubljevic Botaş · 25 dk+5.4 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 32 dk+4.3 PIR
- Gizem Uca Bursa Büyükşehir Belediyespor · 26 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Bursa Büyükşehir Belediyespor · 31 dk−10.1 PIR
- Merve Arı Bursa Büyükşehir Belediyespor · 26 dk−9.7 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 32 dk−8.6 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 38 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Merve Arı 100 ribaund barajını geçti
- Kathleen Mae Doyle 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 70.8 | 70.0 | 90.3 | 43.7% | 14.0% | 21.1% | 17.5% | 102.7 | 50.8% | 20.9% | 54.1% | 22.6% | -12.3 |
| Botaş | 69.2 | 70.0 | 102.7 | 50.8% | 20.9% | 45.9% | 22.6% | 90.3 | 43.7% | 14.0% | 78.9% | 17.5% | +12.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 24/63 (%38.1) | Saha İçi Şut | 27/62 (%43.5) |
| 17/41 (%41.5) | 2 Sayı | 18/34 (%52.9) |
| 7/22 (%31.8) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 9/11 (%81.8) | Serbest Atış | 8/14 (%57.1) |
| 28 | Ribaund | 47 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 15 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 4 |
| 11 | Top Kaybı | 18 |
| 20 | Faul | 16 |
| 64 | Verimlilik (PIR) | 86 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 24.12.2021Bursa Büyükşehir Belediyespor 64-71 Botaş
- 29.03.2022Botaş 98-60 Bursa Büyükşehir Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

