KBSL · 3. Hafta · 2021-2022 · 8 Aralık 2021 00:00
Bursa Büyükşehir Belediyespor 3. çeyreği 27-15 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 20 | 20 | 27 | 17 | 84 |
| Nesibe Aydın | 21 | 15 | 15 | 20 | 71 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.7 sezon ort. 75.4 | Tempo | 69.7 sezon ort. 75.4 |
| Hücum | ||
119.7 sezon ort. 91.6 | 100 hücumda sayı | 102.5 sezon ort. 100.4 |
59.0% sezon ort. 44.8% | eFG% | 47.7% sezon ort. 50.6% |
11.8% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 17.6% sezon ort. 18.1% |
21.4% sezon ort. 23.0% | Hücum ribaundu % | 39.0% sezon ort. 28.9% |
23.0% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 18.5% sezon ort. 26.3% |
36.1% sezon ort. 32.1% | Üçlük payı | 47.7% sezon ort. 37.0% |
| Savunma | ||
102.5 sezon ort. 102.0 | 100 savunmada yenen sayı | 119.7 sezon ort. 95.7 |
47.7% sezon ort. 50.8% | Rakip eFG% | 59.0% sezon ort. 45.6% |
17.6% sezon ort. 18.4% | Zorlanan top kaybı | 11.8% sezon ort. 15.9% |
39.0% sezon ort. 31.8% | Rakip hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 27.9% |
18.5% sezon ort. 22.9% | Rakip serbest atış oranı | 23.0% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 26 dk+13.8 PIR
- Gizem Uca Bursa Büyükşehir Belediyespor · 34 dk+10.1 PIR
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 32 dk+7.1 PIR
- Victoria Macaulay Bursa Büyükşehir Belediyespor · 27 dk+6.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kamile Nacickaite Nesibe Aydın · 34 dk−17.3 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 31 dk−10.5 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 35 dk−5.2 PIR
- Claudia Monica Cuic Bursa Büyükşehir Belediyespor · 36 dk−1.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ferda Yıldız 50 asist barajını geçti
- Merve Uygül 100 ribaund barajını geçti
- Kathleen Mae Doyle 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 70.2 | 69.7 | 119.7 | 59.0% | 11.8% | 21.4% | 23.0% | 102.5 | 47.7% | 17.6% | 61.0% | 18.5% | +17.2 |
| Nesibe Aydın | 69.3 | 69.7 | 102.5 | 47.7% | 17.6% | 39.0% | 18.5% | 119.7 | 59.0% | 11.8% | 78.6% | 23.0% | -17.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 32/61 (%52.5) | Saha İçi Şut | 26/65 (%40.0) |
| 24/39 (%61.5) | 2 Sayı | 16/34 (%47.1) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 10/31 (%32.3) |
| 12/14 (%85.7) | Serbest Atış | 9/12 (%75.0) |
| 31 | Ribaund | 38 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 28 | Asist | 25 |
| 9 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 0 |
| 9 | Top Kaybı | 15 |
| 12 | Faul | 14 |
| 115 | Verimlilik (PIR) | 81 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.12.2021Bursa Büyükşehir Belediyespor 84-71 Nesibe Aydın
- 29.01.2022Nesibe Aydın 84-74 Bursa Büyükşehir Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

