KBSL · 9. Hafta · 2021-2022 · 18 Aralık 2021 00:00
Botaş ilk çeyreği 26-6 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 26 | 24 | 17 | 23 | 90 |
| Elazığ İl Özel İdare | 6 | 16 | 18 | 11 | 51 |
| Botaş | Kategori | Elazığ İl Özel İdare |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.7 sezon ort. 70.9 | Tempo | 71.7 sezon ort. 76.5 |
| Hücum | ||
126.5 sezon ort. 106.5 | 100 hücumda sayı | 70.6 sezon ort. 83.8 |
58.7% sezon ort. 52.5% | eFG% | 32.6% sezon ort. 42.6% |
9.6% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 14.4% sezon ort. 19.9% |
32.4% sezon ort. 25.8% | Hücum ribaundu % | 22.4% sezon ort. 25.8% |
20.3% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 18.2% sezon ort. 25.5% |
47.8% sezon ort. 37.4% | Üçlük payı | 19.7% sezon ort. 28.0% |
| Savunma | ||
70.6 sezon ort. 101.8 | 100 savunmada yenen sayı | 126.5 sezon ort. 111.6 |
32.6% sezon ort. 48.9% | Rakip eFG% | 58.7% sezon ort. 54.3% |
14.4% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 9.6% sezon ort. 15.2% |
22.4% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 29.9% |
18.2% sezon ort. 28.3% | Rakip serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 24.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic Botaş · 25 dk+20.7 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 32 dk+12.4 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 15 dk+9.0 PIR
- Melike Yalçınkaya Elazığ İl Özel İdare · 27 dk+7.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsey Denise Pulliam Elazığ İl Özel İdare · 36 dk−13.6 PIR
- Şuğranur Sönmez Elazığ İl Özel İdare · 25 dk−6.8 PIR
- Kolby Brennan Morgan Elazığ İl Özel İdare · 30 dk−4.7 PIR
- Nisa Yalçın Elazığ İl Özel İdare · 22 dk−2.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melike Yalçınkaya 100 ribaund barajını geçti
- Pelin Gülçelik 250 sayı barajını geçti
- Pelin Gülçelik 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 71.2 | 71.7 | 126.5 | 58.7% | 9.6% | 32.4% | 20.3% | 70.6 | 32.6% | 14.4% | 77.6% | 18.2% | +55.9 |
| Elazığ İl Özel İdare | 72.3 | 71.7 | 70.6 | 32.6% | 14.4% | 22.4% | 18.2% | 126.5 | 58.7% | 9.6% | 67.6% | 20.3% | -55.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Elazığ İl Özel İdare |
|---|---|---|
| 35/69 (%50.7) | Saha İçi Şut | 20/66 (%30.3) |
| 24/36 (%66.7) | 2 Sayı | 17/53 (%32.1) |
| 11/33 (%33.3) | 3 Sayı | 3/13 (%23.1) |
| 9/14 (%64.3) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 50 | Ribaund | 36 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 38 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 29 | Asist | 8 |
| 6 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 2 |
| 8 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 14 |
| 129 | Verimlilik (PIR) | 39 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Botaş 3, Elazığ İl Özel İdare 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.12.2021Botaş 90-51 Elazığ İl Özel İdare
- 18.03.2022Elazığ İl Özel İdare 64-105 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

