KBSL · 8. Hafta · 2021-2022 · 11 Aralık 2021 00:00
Bellona Kayseri Basketbol 2. çeyreği 33-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ İl Özel İdare | 23 | 13 | 20 | 19 | 75 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 20 | 33 | 21 | 18 | 92 |
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.0 sezon ort. 76.2 | Tempo | 78.0 sezon ort. 73.7 |
| Hücum | ||
98.0 sezon ort. 82.7 | 100 hücumda sayı | 113.4 sezon ort. 92.2 |
42.8% sezon ort. 42.1% | eFG% | 52.8% sezon ort. 44.8% |
11.2% sezon ort. 20.0% | Top kaybı oranı | 13.1% sezon ort. 16.7% |
27.1% sezon ort. 25.6% | Hücum ribaundu % | 34.3% sezon ort. 26.8% |
34.8% sezon ort. 24.8% | Serbest atış oranı | 26.8% sezon ort. 21.0% |
34.8% sezon ort. 27.3% | Üçlük payı | 29.6% sezon ort. 31.5% |
| Savunma | ||
113.4 sezon ort. 112.0 | 100 savunmada yenen sayı | 98.0 sezon ort. 106.6 |
52.8% sezon ort. 54.5% | Rakip eFG% | 42.8% sezon ort. 51.9% |
13.1% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 11.2% sezon ort. 16.2% |
34.3% sezon ort. 29.8% | Rakip hücum ribaundu % | 27.1% sezon ort. 31.6% |
26.8% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 34.8% sezon ort. 24.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Egle Sventoraite Bellona Kayseri Basketbol · 32 dk+22.8 PIR
- Farhiya Abdi Bellona Kayseri Basketbol · 24 dk+14.4 PIR
- Brooque Williams Bellona Kayseri Basketbol · 20 dk+10.5 PIR
- Meltem Topaloğlu Bellona Kayseri Basketbol · 24 dk+8.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Helin Boybeyi Bellona Kayseri Basketbol · 20 dk−6.4 PIR
- Nihan Dabakoğlu Elazığ İl Özel İdare · 25 dk−6.1 PIR
- Destiny Slocum Bellona Kayseri Basketbol · 36 dk−5.6 PIR
- Zeynep Kalbisağde Bellona Kayseri Basketbol · 19 dk−1.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Elazığ İl Özel İdare | 76.6 | 78.0 | 98.0 | 42.8% | 11.2% | 27.1% | 34.8% | 113.4 | 52.8% | 13.1% | 65.7% | 26.8% | -15.4 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 79.4 | 78.0 | 113.4 | 52.8% | 13.1% | 34.3% | 26.8% | 98.0 | 42.8% | 11.2% | 72.9% | 34.8% | +15.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 26/69 (%37.7) | Saha İçi Şut | 35/71 (%49.3) |
| 19/45 (%42.2) | 2 Sayı | 30/50 (%60.0) |
| 7/24 (%29.2) | 3 Sayı | 5/21 (%23.8) |
| 16/24 (%66.7) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 36 | Ribaund | 47 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 14 | Asist | 24 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 1 |
| 10 | Top Kaybı | 12 |
| 16 | Faul | 20 |
| 71 | Verimlilik (PIR) | 115 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Elazığ İl Özel İdare 2, Bellona Kayseri Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 10.12.2021Elazığ İl Özel İdare 75-92 Bellona Kayseri Basketbol
- 15.03.2022Bellona Kayseri Basketbol 81-73 Elazığ İl Özel İdare
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

