KBSL · 8. Hafta · 2021-2022 · 12 Aralık 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Botaş Beşiktaş HDI Sigorta karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş HDI Sigorta | 12 | 14 | 24 | 11 | 61 |
| Botaş | 24 | 14 | 13 | 11 | 62 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.7 sezon ort. 74.7 | Tempo | 67.7 sezon ort. 71.0 |
| Hücum | ||
88.7 sezon ort. 97.6 | 100 hücumda sayı | 93.0 sezon ort. 107.6 |
41.2% sezon ort. 46.1% | eFG% | 50.9% sezon ort. 52.8% |
20.5% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 19.0% sezon ort. 14.9% |
40.0% sezon ort. 31.3% | Hücum ribaundu % | 20.6% sezon ort. 26.2% |
35.1% sezon ort. 23.1% | Serbest atış oranı | 10.5% sezon ort. 22.5% |
26.3% sezon ort. 30.5% | Üçlük payı | 29.8% sezon ort. 38.0% |
| Savunma | ||
93.0 sezon ort. 100.7 | 100 savunmada yenen sayı | 88.7 sezon ort. 101.1 |
50.9% sezon ort. 49.1% | Rakip eFG% | 41.2% sezon ort. 48.5% |
19.0% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 20.5% sezon ort. 16.1% |
20.6% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 29.2% |
10.5% sezon ort. 25.3% | Rakip serbest atış oranı | 35.1% sezon ort. 27.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- İlayda Güner Beşiktaş HDI Sigorta · 22 dk+7.2 PIR
- Annamaria Prezelj Botaş · 16 dk+6.6 PIR
- Ilze Jakobsone Beşiktaş HDI Sigorta · 40 dk+4.2 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 34 dk+2.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic Botaş · 37 dk−21.2 PIR
- Meighan Sharee Simmons Beşiktaş HDI Sigorta · 34 dk−13.6 PIR
- Erica Angelyn Mc Call Beşiktaş HDI Sigorta · 26 dk−8.7 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 34 dk−7.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş HDI Sigorta | 68.8 | 67.7 | 88.7 | 41.2% | 20.5% | 40.0% | 35.1% | 93.0 | 50.9% | 19.0% | 79.4% | 10.5% | -4.4 |
| Botaş | 66.6 | 67.7 | 93.0 | 50.9% | 19.0% | 20.6% | 10.5% | 88.7 | 41.2% | 20.5% | 60.0% | 35.1% | +4.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 22/57 (%38.6) | Saha İçi Şut | 25/57 (%43.9) |
| 19/42 (%45.2) | 2 Sayı | 17/40 (%42.5) |
| 3/15 (%20.0) | 3 Sayı | 8/17 (%47.1) |
| 14/20 (%70.0) | Serbest Atış | 4/6 (%66.7) |
| 41 | Ribaund | 28 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 15 | Asist | 9 |
| 8 | Top Çalma | 5 |
| 5 | Blok | 0 |
| 17 | Top Kaybı | 14 |
| 18 | Faul | 23 |
| 72 | Verimlilik (PIR) | 56 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 11 karşılaşmada Beşiktaş HDI Sigorta 6, Botaş 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 11.12.2021Beşiktaş HDI Sigorta 61-62 Botaş
- 05.04.2022Botaş 101-74 Beşiktaş HDI Sigorta
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

