KBSL · 19. Hafta · 2018-2019 · 17 Şubat 2019 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Botaş Beşiktaş karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 18 | 17 | 12 | 22 | 69 |
| Botaş | 18 | 19 | 15 | 18 | 70 |
| Beşiktaş | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.6 sezon ort. 76.5 | Tempo | 69.6 sezon ort. 71.3 |
| Hücum | ||
97.7 sezon ort. 107.5 | 100 hücumda sayı | 102.0 sezon ort. 99.4 |
44.4% sezon ort. 50.2% | eFG% | 60.2% sezon ort. 47.8% |
10.9% sezon ort. 12.7% | Top kaybı oranı | 23.1% sezon ort. 15.2% |
26.7% sezon ort. 29.0% | Hücum ribaundu % | 18.5% sezon ort. 28.2% |
8.5% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 11.1% sezon ort. 21.1% |
31.0% sezon ort. 35.9% | Üçlük payı | 40.7% sezon ort. 36.3% |
| Savunma | ||
102.0 sezon ort. 97.8 | 100 savunmada yenen sayı | 97.7 sezon ort. 88.6 |
60.2% sezon ort. 49.3% | Rakip eFG% | 44.4% sezon ort. 44.2% |
23.1% sezon ort. 18.0% | Zorlanan top kaybı | 10.9% sezon ort. 19.0% |
18.5% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 28.3% |
11.1% sezon ort. 21.8% | Rakip serbest atış oranı | 8.5% sezon ort. 22.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Botaş · 23 dk+15.4 PIR
- Viktoria Vladimirovna Mircheva Beşiktaş · 14 dk+9.8 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 31 dk+4.8 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Beşiktaş · 33 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kelsey Michelle Mitchell Beşiktaş · 35 dk−12.0 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Beşiktaş · 25 dk−11.0 PIR
- Claudia Monica Cuic Botaş · 27 dk−9.5 PIR
- Evelyn Akhator Beşiktaş · 36 dk−7.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 70.6 | 69.6 | 97.7 | 44.4% | 10.9% | 26.7% | 8.5% | 102.0 | 60.2% | 23.1% | 81.5% | 11.1% | -4.3 |
| Botaş | 68.6 | 69.6 | 102.0 | 60.2% | 23.1% | 18.5% | 11.1% | 97.7 | 44.4% | 10.9% | 73.3% | 8.5% | +4.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 26/71 (%36.6) | Saha İçi Şut | 27/54 (%50.0) |
| 15/49 (%30.6) | 2 Sayı | 16/32 (%50.0) |
| 11/22 (%50.0) | 3 Sayı | 11/22 (%50.0) |
| 6/6 (%100.0) | Serbest Atış | 5/6 (%83.3) |
| 34 | Ribaund | 38 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 15 | Asist | 16 |
| 13 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 17 |
| 11 | Faul | 15 |
| 78 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Beşiktaş 5, Botaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 24.11.2018Botaş 70-69 Beşiktaş
- 16.02.2019Beşiktaş 69-70 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

