KBSL · 22. Hafta · 2021-2022 · 19 Mart 2022 00:00
Botaş 3. çeyreği 33-20 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ İl Özel İdare | 17 | 14 | 20 | 13 | 64 |
| Botaş | 27 | 23 | 33 | 22 | 105 |
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.0 sezon ort. 76.3 | Tempo | 75.0 sezon ort. 70.8 |
| Hücum | ||
85.7 sezon ort. 83.2 | 100 hücumda sayı | 139.5 sezon ort. 105.9 |
43.8% sezon ort. 42.1% | eFG% | 67.9% sezon ort. 52.1% |
26.8% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 6.2% sezon ort. 15.4% |
40.5% sezon ort. 25.1% | Hücum ribaundu % | 17.2% sezon ort. 26.3% |
39.3% sezon ort. 24.7% | Serbest atış oranı | 17.1% sezon ort. 22.3% |
30.4% sezon ort. 27.5% | Üçlük payı | 40.0% sezon ort. 37.7% |
| Savunma | ||
139.5 sezon ort. 111.0 | 100 savunmada yenen sayı | 85.7 sezon ort. 101.2 |
67.9% sezon ort. 53.9% | Rakip eFG% | 43.8% sezon ort. 48.4% |
6.2% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 26.8% sezon ort. 15.8% |
17.2% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 40.5% sezon ort. 29.2% |
17.1% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 39.3% sezon ort. 27.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 31 dk+20.2 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 16 dk+12.0 PIR
- Jelena Dubljevic Botaş · 19 dk+8.3 PIR
- Angeliki Vintsilaiou Elazığ İl Özel İdare · 28 dk+6.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Şuğranur Sönmez Elazığ İl Özel İdare · 14 dk−7.3 PIR
- Karmen Cicic Elazığ İl Özel İdare · 24 dk−4.9 PIR
- Chanel Mokango Modiri Elazığ İl Özel İdare · 28 dk−4.3 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 18 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Aija Jurjane 1.000 sayı barajını geçti
- Aija Jurjane 500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Elazığ İl Özel İdare | 74.7 | 75.0 | 85.7 | 43.8% | 26.8% | 40.5% | 39.3% | 139.5 | 67.9% | 6.2% | 82.8% | 17.1% | -53.8 |
| Botaş | 75.3 | 75.0 | 139.5 | 67.9% | 6.2% | 17.2% | 17.1% | 85.7 | 43.8% | 26.8% | 59.5% | 39.3% | +53.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Elazığ İl Özel İdare | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 22/56 (%39.3) | Saha İçi Şut | 41/70 (%58.6) |
| 17/39 (%43.6) | 2 Sayı | 28/42 (%66.7) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 13/28 (%46.4) |
| 15/22 (%68.2) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 39 | Ribaund | 27 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 11 | Asist | 30 |
| 3 | Top Çalma | 11 |
| 0 | Blok | 0 |
| 24 | Top Kaybı | 5 |
| 16 | Faul | 22 |
| 52 | Verimlilik (PIR) | 137 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Elazığ İl Özel İdare 0, Botaş 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 17.12.2021Botaş 90-51 Elazığ İl Özel İdare
- 18.03.2022Elazığ İl Özel İdare 64-105 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

