KBSL · 17. Hafta · 2021-2022 · 9 Mart 2022 00:00

78 - 74

Bursa Büyükşehir Belediyespor maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 16 | 22 | 22 | 18 | 78 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 20 | 19 | 21 | 14 | 74 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.4 sezon ort. 75.3 | Tempo | 71.4 sezon ort. 76.9 |
| Hücum | ||
108.9 sezon ort. 91.9 | 100 hücumda sayı | 103.9 sezon ort. 91.7 |
55.9% sezon ort. 45.0% | eFG% | 49.2% sezon ort. 44.7% |
16.5% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 11.4% sezon ort. 16.3% |
23.3% sezon ort. 22.9% | Hücum ribaundu % | 21.6% sezon ort. 24.4% |
25.4% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 34.4% sezon ort. 23.9% |
33.9% sezon ort. 32.2% | Üçlük payı | 36.1% sezon ort. 36.9% |
| Savunma | ||
103.9 sezon ort. 101.9 | 100 savunmada yenen sayı | 108.9 sezon ort. 103.7 |
49.2% sezon ort. 50.7% | Rakip eFG% | 55.9% sezon ort. 51.6% |
11.4% sezon ort. 18.7% | Zorlanan top kaybı | 16.5% sezon ort. 17.1% |
21.6% sezon ort. 32.4% | Rakip hücum ribaundu % | 23.3% sezon ort. 32.0% |
34.4% sezon ort. 22.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 19.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Viktoria Vladimirovna Mircheva UMF Yapı İzmit Belediyespor · 22 dk+10.3 PIR
- Victoria Macaulay Bursa Büyükşehir Belediyespor · 37 dk+9.9 PIR
- Ferda Yıldız Bursa Büyükşehir Belediyespor · 26 dk+8.0 PIR
- Gizem Uca Bursa Büyükşehir Belediyespor · 26 dk+7.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Solopova UMF Yapı İzmit Belediyespor · 21 dk−2.8 PIR
- Sıla Dikmenoğulları UMF Yapı İzmit Belediyespor · 15 dk−0.5 PIR
- Duygu Özen Bursa Büyükşehir Belediyespor · 17 dk−0.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Nirra Fields 100 ribaund barajını geçti
- Nirra Fields 10 blok barajını geçti
- Kristina Jasmine Higgins 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 71.6 | 71.4 | 108.9 | 55.9% | 16.5% | 23.3% | 25.4% | 103.9 | 49.2% | 11.4% | 78.4% | 34.4% | +5.1 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 71.2 | 71.4 | 103.9 | 49.2% | 11.4% | 21.6% | 34.4% | 108.9 | 55.9% | 16.5% | 76.7% | 25.4% | -5.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 29/59 (%49.2) | Saha İçi Şut | 27/61 (%44.3) |
| 21/39 (%53.8) | 2 Sayı | 21/39 (%53.8) |
| 8/20 (%40.0) | 3 Sayı | 6/22 (%27.3) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 14/21 (%66.7) |
| 36 | Ribaund | 31 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 23 | Asist | 21 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 9 |
| 19 | Faul | 18 |
| 99 | Verimlilik (PIR) | 86 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 1 karşılaşmada Bursa Büyükşehir Belediyespor 1, UMF Yapı İzmit Belediyespor 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 04.11.2021UMF Yapı İzmit Belediyespor 67-77 Bursa Büyükşehir Belediyespor
- 08.03.2022Bursa Büyükşehir Belediyespor 78-74 UMF Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.