KBSL · 13. Hafta · 2021-2022 · 2 Şubat 2022 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk çeyreği 24-9 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 24 | 13 | 25 | 16 | 78 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 9 | 20 | 16 | 9 | 54 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.9 sezon ort. 73.3 | Tempo | 77.9 sezon ort. 75.1 |
| Hücum | ||
99.5 sezon ort. 106.3 | 100 hücumda sayı | 69.8 sezon ort. 93.4 |
57.9% sezon ort. 51.2% | eFG% | 33.8% sezon ort. 45.8% |
24.3% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 15.2% sezon ort. 15.9% |
26.7% sezon ort. 30.3% | Hücum ribaundu % | 17.4% sezon ort. 23.2% |
33.3% sezon ort. 21.1% | Serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 22.4% |
31.6% sezon ort. 35.2% | Üçlük payı | 26.5% sezon ort. 32.4% |
| Savunma | ||
69.8 sezon ort. 90.9 | 100 savunmada yenen sayı | 99.5 sezon ort. 102.1 |
33.8% sezon ort. 45.0% | Rakip eFG% | 57.9% sezon ort. 50.5% |
15.2% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 24.3% sezon ort. 18.2% |
17.4% sezon ort. 23.1% | Rakip hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 32.2% |
14.7% sezon ort. 24.0% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 22.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Fatmanur Karakaş ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 16 dk+9.1 PIR
- Gonca Karataş Bursa Büyükşehir Belediyespor · 14 dk+8.6 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 32 dk+5.6 PIR
- Duygu Özen Bursa Büyükşehir Belediyespor · 16 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Bursa Büyükşehir Belediyespor · 27 dk−17.7 PIR
- Victoria Macaulay Bursa Büyükşehir Belediyespor · 20 dk−8.3 PIR
- Kathleen Mae Doyle Bursa Büyükşehir Belediyespor · 24 dk−6.3 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 14 dk−6.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tiffany Hayes 250 ribaund barajını geçti
- Kuanitra Holingsvorth 2.000 sayı barajını geçti
- Temitope Titilola Fagbenle 100 ribaund barajını geçti
- Fatmanur Karakaş 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 78.4 | 77.9 | 99.5 | 57.9% | 24.3% | 26.7% | 33.3% | 69.8 | 33.8% | 15.2% | 82.6% | 14.7% | +29.8 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 77.4 | 77.9 | 69.8 | 33.8% | 15.2% | 17.4% | 14.7% | 99.5 | 57.9% | 24.3% | 73.3% | 33.3% | -29.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 30/57 (%52.6) | Saha İçi Şut | 22/68 (%32.4) |
| 24/39 (%61.5) | 2 Sayı | 20/50 (%40.0) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 2/18 (%11.1) |
| 12/19 (%63.2) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 46 | Ribaund | 30 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 38 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 22 | Asist | 18 |
| 7 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 1 |
| 21 | Top Kaybı | 13 |
| 18 | Faul | 21 |
| 101 | Verimlilik (PIR) | 48 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 01.02.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 78-54 Bursa Büyükşehir Belediyespor
- 18.04.2022Bursa Büyükşehir Belediyespor 53-73 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 22.04.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 79-42 Bursa Büyükşehir Belediyespor
- 25.04.2022Bursa Büyükşehir Belediyespor 57-83 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

