KBSL · 16. Hafta · 2021-2022 · 30 Ocak 2022 00:00
Nesibe Aydın maçı 10 sayı farkla kazandı. Bursa Büyükşehir Belediyespor ikinci yarıda 30-29 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 27 | 28 | 17 | 12 | 84 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 22 | 22 | 14 | 16 | 74 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.9 sezon ort. 75.1 | Tempo | 77.9 sezon ort. 75.1 |
| Hücum | ||
105.3 sezon ort. 100.3 | 100 hücumda sayı | 97.5 sezon ort. 92.3 |
53.1% sezon ort. 50.4% | eFG% | 49.2% sezon ort. 45.2% |
19.6% sezon ort. 18.0% | Top kaybı oranı | 11.0% sezon ort. 16.1% |
32.4% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 14.3% sezon ort. 23.3% |
30.8% sezon ort. 25.9% | Serbest atış oranı | 27.7% sezon ort. 21.9% |
44.6% sezon ort. 37.1% | Üçlük payı | 32.3% sezon ort. 32.2% |
| Savunma | ||
97.5 sezon ort. 96.3 | 100 savunmada yenen sayı | 105.3 sezon ort. 101.9 |
49.2% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 53.1% sezon ort. 50.6% |
11.0% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 19.6% sezon ort. 18.4% |
14.3% sezon ort. 28.3% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 32.0% |
27.7% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 30.8% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Bursa Büyükşehir Belediyespor · 33 dk+13.1 PIR
- Meltem Yıldızhan Nesibe Aydın · 23 dk+9.7 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 29 dk+7.9 PIR
- Kamile Nacickaite Nesibe Aydın · 18 dk+7.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kathleen Mae Doyle Bursa Büyükşehir Belediyespor · 29 dk−14.5 PIR
- Merve Uygül Nesibe Aydın · 21 dk−6.8 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 32 dk−5.7 PIR
- Merve Arı Bursa Büyükşehir Belediyespor · 25 dk−4.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gizem Uca 100 sayı barajını geçti
- Kamile Nacickaite 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 79.8 | 77.9 | 105.3 | 53.1% | 19.6% | 32.4% | 30.8% | 97.5 | 49.2% | 11.0% | 85.7% | 27.7% | +7.8 |
| Bursa Büyükşehir Belediyespor | 75.9 | 77.9 | 97.5 | 49.2% | 11.0% | 14.3% | 27.7% | 105.3 | 53.1% | 19.6% | 67.6% | 30.8% | -7.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Bursa Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 30/65 (%46.2) | Saha İçi Şut | 28/65 (%43.1) |
| 21/36 (%58.3) | 2 Sayı | 20/44 (%45.5) |
| 9/29 (%31.0) | 3 Sayı | 8/21 (%38.1) |
| 15/20 (%75.0) | Serbest Atış | 10/18 (%55.6) |
| 48 | Ribaund | 31 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 25 | Asist | 20 |
| 5 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 1 |
| 18 | Top Kaybı | 9 |
| 24 | Faul | 20 |
| 106 | Verimlilik (PIR) | 81 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.12.2021Bursa Büyükşehir Belediyespor 84-71 Nesibe Aydın
- 29.01.2022Nesibe Aydın 84-74 Bursa Büyükşehir Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

