KBSL · 14. Hafta · 2021-2022 · 15 Ocak 2022 00:00
Beşiktaş HDI Sigorta ilk yarıyı 36-40 geride kapattı, ikinci yarıyı 43-34 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 19 | 21 | 12 | 22 | 74 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 14 | 22 | 16 | 27 | 79 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.9 sezon ort. 75.1 | Tempo | 77.9 sezon ort. 74.3 |
| Hücum | ||
95.1 sezon ort. 100.7 | 100 hücumda sayı | 101.2 sezon ort. 97.1 |
51.5% sezon ort. 50.5% | eFG% | 51.6% sezon ort. 45.7% |
19.6% sezon ort. 18.0% | Top kaybı oranı | 17.4% sezon ort. 16.1% |
25.0% sezon ort. 29.4% | Hücum ribaundu % | 22.9% sezon ort. 31.9% |
16.9% sezon ort. 26.4% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 23.4% |
38.5% sezon ort. 37.3% | Üçlük payı | 29.7% sezon ort. 30.4% |
| Savunma | ||
101.2 sezon ort. 96.2 | 100 savunmada yenen sayı | 95.1 sezon ort. 100.7 |
51.6% sezon ort. 45.9% | Rakip eFG% | 51.5% sezon ort. 49.1% |
17.4% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 19.6% sezon ort. 15.9% |
22.9% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 27.8% |
25.0% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 25.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 31 dk+9.1 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş HDI Sigorta · 24 dk+9.0 PIR
- Glory Bassey Johnson Beşiktaş HDI Sigorta · 29 dk+8.0 PIR
- Meighan Sharee Simmons Beşiktaş HDI Sigorta · 30 dk+7.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Yıldızhan Nesibe Aydın · 20 dk−5.6 PIR
- Ilze Jakobsone Beşiktaş HDI Sigorta · 19 dk−5.4 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş HDI Sigorta · 15 dk−5.3 PIR
- Hülya Çoklar Asarcıklı Nesibe Aydın · 9 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Yıldızhan 50 asist barajını geçti
- Merve Uygül 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 77.8 | 77.9 | 95.1 | 51.5% | 19.6% | 25.0% | 16.9% | 101.2 | 51.6% | 17.4% | 77.1% | 25.0% | -6.2 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 78.0 | 77.9 | 101.2 | 51.6% | 17.4% | 22.9% | 25.0% | 95.1 | 51.5% | 19.6% | 75.0% | 16.9% | +6.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| 29/65 (%44.6) | Saha İçi Şut | 30/64 (%46.9) |
| 20/40 (%50.0) | 2 Sayı | 24/45 (%53.3) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 6/19 (%31.6) |
| 7/11 (%63.6) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 36 | Ribaund | 35 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 17 | Asist | 19 |
| 12 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 4 |
| 17 | Top Kaybı | 15 |
| 20 | Faul | 13 |
| 85 | Verimlilik (PIR) | 94 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Nesibe Aydın 3, Beşiktaş HDI Sigorta 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 16.10.2021Beşiktaş HDI Sigorta 58-74 Nesibe Aydın
- 14.01.2022Nesibe Aydın 74-79 Beşiktaş HDI Sigorta
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

