KBSL · 10. Hafta · 2021-2022 · 25 Aralık 2021 00:00
Beşiktaş HDI Sigorta ilk yarıyı 26-34 geride kapattı, ikinci yarıyı 40-23 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 15 | 19 | 10 | 13 | 57 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 20 | 6 | 23 | 17 | 66 |
| Galatasaray | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.4 sezon ort. 74.6 | Tempo | 69.4 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
82.0 sezon ort. 96.9 | 100 hücumda sayı | 95.3 sezon ort. 97.3 |
46.1% sezon ort. 45.6% | eFG% | 51.7% sezon ort. 45.7% |
23.5% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 18.9% sezon ort. 16.0% |
20.6% sezon ort. 29.6% | Hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 31.8% |
33.3% sezon ort. 24.7% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 23.6% |
31.4% sezon ort. 29.7% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
95.3 sezon ort. 89.9 | 100 savunmada yenen sayı | 82.0 sezon ort. 101.1 |
51.7% sezon ort. 46.1% | Rakip eFG% | 46.1% sezon ort. 49.3% |
18.9% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 23.5% sezon ort. 15.8% |
27.0% sezon ort. 22.0% | Rakip hücum ribaundu % | 20.6% sezon ort. 27.9% |
20.3% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 24.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Erica Angelyn Mc Call Beşiktaş HDI Sigorta · 40 dk+8.8 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş HDI Sigorta · 35 dk+8.6 PIR
- İrem Tutar Beşiktaş HDI Sigorta · 22 dk+1.3 PIR
- Melis Gülcan Galatasaray · 32 dk+1.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş HDI Sigorta · 18 dk−7.6 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 36 dk−7.4 PIR
- Tina Krajisnik Galatasaray · 34 dk−6.6 PIR
- Kaela Dawn Davis Galatasaray · 33 dk−6.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 69.5 | 69.4 | 82.0 | 46.1% | 23.5% | 20.6% | 33.3% | 95.3 | 51.7% | 18.9% | 73.0% | 20.3% | -13.2 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 69.3 | 69.4 | 95.3 | 51.7% | 18.9% | 27.0% | 20.3% | 82.0 | 46.1% | 23.5% | 79.4% | 33.3% | +13.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| 20/51 (%39.2) | Saha İçi Şut | 26/59 (%44.1) |
| 13/35 (%37.1) | 2 Sayı | 17/39 (%43.6) |
| 7/16 (%43.8) | 3 Sayı | 9/20 (%45.0) |
| 10/17 (%58.8) | Serbest Atış | 5/12 (%41.7) |
| 34 | Ribaund | 37 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 12 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 6 |
| 18 | Top Kaybı | 15 |
| 19 | Faul | 21 |
| 51 | Verimlilik (PIR) | 82 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 12 karşılaşmada Galatasaray 7, Beşiktaş HDI Sigorta 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 24.12.2021Galatasaray 57-66 Beşiktaş HDI Sigorta
- 28.03.2022Beşiktaş HDI Sigorta 65-72 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

