KBSL · 20. Hafta · 2019-2020 · 29 Şubat 2020 00:00
Galatasaray, Beşiktaş TRC İnşaat karşısında 25 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş TRC İnşaat | 13 | 19 | 13 | 22 | 67 |
| Galatasaray | 18 | 28 | 20 | 26 | 92 |
| Beşiktaş TRC İnşaat | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.3 sezon ort. 75.2 | Tempo | 78.3 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
85.8 sezon ort. 103.1 | 100 hücumda sayı | 117.2 sezon ort. 108.7 |
41.5% sezon ort. 49.4% | eFG% | 55.6% sezon ort. 53.2% |
19.7% sezon ort. 13.0% | Top kaybı oranı | 10.3% sezon ort. 15.0% |
21.1% sezon ort. 21.5% | Hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 28.2% |
39.0% sezon ort. 23.1% | Serbest atış oranı | 23.9% sezon ort. 21.0% |
27.1% sezon ort. 30.7% | Üçlük payı | 31.0% sezon ort. 33.0% |
| Savunma | ||
117.2 sezon ort. 102.2 | 100 savunmada yenen sayı | 85.8 sezon ort. 94.2 |
55.6% sezon ort. 48.8% | Rakip eFG% | 41.5% sezon ort. 47.1% |
10.3% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 19.7% sezon ort. 17.6% |
24.3% sezon ort. 33.7% | Rakip hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 28.6% |
23.9% sezon ort. 23.6% | Rakip serbest atış oranı | 39.0% sezon ort. 20.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Galatasaray · 18 dk+9.1 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş TRC İnşaat · 32 dk+7.8 PIR
- Katsiaryna Snytsina Beşiktaş TRC İnşaat · 32 dk+7.4 PIR
- Nisa Yalçın Beşiktaş TRC İnşaat · 13 dk+5.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Çağlar Ökten Beşiktaş TRC İnşaat · 29 dk−6.8 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş TRC İnşaat · 15 dk−6.5 PIR
- İnci Güçlü Galatasaray · 11 dk−3.1 PIR
- Bria Nicole Hartley Galatasaray · 19 dk−2.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Victoria Macaulay 50. maçına çıktı
- Işıl Alben 1.000 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş TRC İnşaat | 78.1 | 78.3 | 85.8 | 41.5% | 19.7% | 21.1% | 39.0% | 117.2 | 55.6% | 10.3% | 75.7% | 23.9% | -31.5 |
| Galatasaray | 78.5 | 78.3 | 117.2 | 55.6% | 10.3% | 24.3% | 23.9% | 85.8 | 41.5% | 19.7% | 78.9% | 39.0% | +31.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş TRC İnşaat | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 23/59 (%39.0) | Saha İçi Şut | 34/71 (%47.9) |
| 20/43 (%46.5) | 2 Sayı | 23/49 (%46.9) |
| 3/16 (%18.8) | 3 Sayı | 11/22 (%50.0) |
| 18/23 (%78.3) | Serbest Atış | 13/17 (%76.5) |
| 36 | Ribaund | 39 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 14 | Asist | 24 |
| 7 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 1 |
| 17 | Top Kaybı | 9 |
| 20 | Faul | 21 |
| 67 | Verimlilik (PIR) | 112 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Beşiktaş TRC İnşaat 5, Galatasaray 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.11.2019Galatasaray 83-67 Beşiktaş TRC İnşaat
- 28.02.2020Beşiktaş TRC İnşaat 67-92 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

