KBSL · 7. Hafta · 2020-2021 · 31 Ekim 2020 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 39-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 45-30 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş HDI Sigorta | 19 | 24 | 14 | 16 | 73 |
| Galatasaray | 21 | 18 | 26 | 19 | 84 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.0 sezon ort. 78.5 | Tempo | 80.0 sezon ort. 74.2 |
| Hücum | ||
92.4 sezon ort. 97.0 | 100 hücumda sayı | 103.7 sezon ort. 105.8 |
47.0% sezon ort. 48.1% | eFG% | 48.0% sezon ort. 50.2% |
16.8% sezon ort. 18.2% | Top kaybı oranı | 13.7% sezon ort. 14.6% |
24.4% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 31.7% |
23.9% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 21.3% sezon ort. 18.7% |
29.9% sezon ort. 28.5% | Üçlük payı | 20.0% sezon ort. 29.6% |
| Savunma | ||
103.7 sezon ort. 99.4 | 100 savunmada yenen sayı | 92.4 sezon ort. 87.3 |
48.0% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 47.0% sezon ort. 45.5% |
13.7% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 16.8% sezon ort. 20.0% |
33.3% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 24.4% sezon ort. 22.8% |
21.3% sezon ort. 24.9% | Rakip serbest atış oranı | 23.9% sezon ort. 22.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anete Steinberga Galatasaray · 28 dk+12.4 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 26 dk+10.9 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray · 23 dk+9.9 PIR
- Mercedes Briann Russell Galatasaray · 22 dk+8.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Williams Galatasaray · 36 dk−20.1 PIR
- Melisa Korkmaz Beşiktaş HDI Sigorta · 29 dk−8.0 PIR
- Zofia Hruscakova Galatasaray · 13 dk−6.9 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 18 dk−3.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Asena Yalçın 500 ribaund barajını geçti
- İrem Tutar 100. maçına çıktı
- Crystal Erin Bradford 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş HDI Sigorta | 79.0 | 80.0 | 92.4 | 47.0% | 16.8% | 24.4% | 23.9% | 103.7 | 48.0% | 13.7% | 66.7% | 21.3% | -11.3 |
| Galatasaray | 81.0 | 80.0 | 103.7 | 48.0% | 13.7% | 33.3% | 21.3% | 92.4 | 47.0% | 16.8% | 75.6% | 23.9% | +11.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş HDI Sigorta | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 29/67 (%43.3) | Saha İçi Şut | 34/75 (%45.3) |
| 24/47 (%51.1) | 2 Sayı | 30/60 (%50.0) |
| 5/20 (%25.0) | 3 Sayı | 4/15 (%26.7) |
| 10/16 (%62.5) | Serbest Atış | 12/16 (%75.0) |
| 38 | Ribaund | 45 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 17 | Asist | 25 |
| 8 | Top Çalma | 11 |
| 4 | Blok | 4 |
| 15 | Top Kaybı | 13 |
| 18 | Faul | 18 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 107 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Beşiktaş HDI Sigorta 5, Galatasaray 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.10.2020Beşiktaş HDI Sigorta 73-84 Galatasaray
- 16.02.2021Galatasaray 83-65 Beşiktaş HDI Sigorta
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

