KBSL · 9. Hafta · 2021-2022 · 18 Aralık 2021 00:00
Çankaya Üniversitesi maçı 14 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 16 | 24 | 23 | 23 | 86 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 12 | 24 | 18 | 18 | 72 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.3 sezon ort. 75.4 | Tempo | 70.3 sezon ort. 74.6 |
| Hücum | ||
122.0 sezon ort. 98.7 | 100 hücumda sayı | 102.8 sezon ort. 97.0 |
59.8% sezon ort. 49.5% | eFG% | 47.6% sezon ort. 45.9% |
10.3% sezon ort. 15.4% | Top kaybı oranı | 13.6% sezon ort. 16.2% |
21.9% sezon ort. 22.1% | Hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 31.6% |
12.1% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 23.4% |
43.9% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
102.8 sezon ort. 107.7 | 100 savunmada yenen sayı | 122.0 sezon ort. 99.6 |
47.6% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 59.8% sezon ort. 48.8% |
13.6% sezon ort. 12.9% | Zorlanan top kaybı | 10.3% sezon ort. 16.3% |
30.6% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 21.9% sezon ort. 27.9% |
25.4% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 12.1% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 39 dk+23.9 PIR
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 13 dk+8.0 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 28 dk+4.9 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 39 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 40 dk−11.5 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş HDI Sigorta · 14 dk−5.0 PIR
- Tuğçe Murat Çankaya Üniversitesi · 21 dk−3.8 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş HDI Sigorta · 29 dk−2.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Melek Uzunoğlu 50 asist barajını geçti
- Ilze Jakobsone 100 sayı barajını geçti
- Elina Babkina Dikaioulaku 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 70.5 | 70.3 | 122.0 | 59.8% | 10.3% | 21.9% | 12.1% | 102.8 | 47.6% | 13.6% | 69.4% | 25.4% | +19.2 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 70.0 | 70.3 | 102.8 | 47.6% | 13.6% | 30.6% | 25.4% | 122.0 | 59.8% | 10.3% | 78.1% | 12.1% | -19.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| 33/66 (%50.0) | Saha İçi Şut | 28/63 (%44.4) |
| 20/37 (%54.1) | 2 Sayı | 24/42 (%57.1) |
| 13/29 (%44.8) | 3 Sayı | 4/21 (%19.0) |
| 7/8 (%87.5) | Serbest Atış | 12/16 (%75.0) |
| 32 | Ribaund | 36 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 22 | Asist | 21 |
| 8 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 3 |
| 8 | Top Kaybı | 11 |
| 19 | Faul | 15 |
| 109 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 3, Beşiktaş HDI Sigorta 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.12.2021Çankaya Üniversitesi 86-72 Beşiktaş HDI Sigorta
- 20.03.2022Beşiktaş HDI Sigorta 79-82 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

