KBSL · 5. Hafta · 2021-2022 · 20 Kasım 2021 00:00

101 - 87

Çankaya Üniversitesi ilk çeyreği 29-16 kazanarak maçı erken kopardı. Hatayspor ikinci yarıda 48-43 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 29 | 29 | 28 | 15 | 101 |
| Hatayspor | 16 | 23 | 22 | 26 | 87 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Hatayspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.4 sezon ort. 75.3 | Tempo | 73.4 sezon ort. 76.4 |
| Hücum | ||
138.4 sezon ort. 98.1 | 100 hücumda sayı | 117.8 sezon ort. 98.8 |
65.5% sezon ort. 49.3% | eFG% | 54.9% sezon ort. 48.5% |
8.5% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 13.5% sezon ort. 15.8% |
28.1% sezon ort. 21.9% | Hücum ribaundu % | 37.5% sezon ort. 22.9% |
12.7% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 15.3% sezon ort. 25.0% |
33.8% sezon ort. 39.5% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 30.9% |
| Savunma | ||
117.8 sezon ort. 107.1 | 100 savunmada yenen sayı | 138.4 sezon ort. 105.3 |
54.9% sezon ort. 50.9% | Rakip eFG% | 65.5% sezon ort. 49.9% |
13.5% sezon ort. 12.9% | Zorlanan top kaybı | 8.5% sezon ort. 13.2% |
37.5% sezon ort. 27.0% | Rakip hücum ribaundu % | 28.1% sezon ort. 28.2% |
15.3% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 12.7% sezon ort. 19.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 36 dk+17.5 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 38 dk+14.9 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 36 dk+10.0 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Hatayspor · 33 dk+9.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kalani Chanel Brown Hatayspor · 31 dk−3.7 PIR
- Maddalena Gaia Gorini Hatayspor · 23 dk−2.5 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 9 dk−1.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley 100 sayı barajını geçti
- Alexis Sade Prince 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 73.0 | 73.4 | 138.4 | 65.5% | 8.5% | 28.1% | 12.7% | 117.8 | 54.9% | 13.5% | 62.5% | 15.3% | +20.6 |
| Hatayspor | 73.8 | 73.4 | 117.8 | 54.9% | 13.5% | 37.5% | 15.3% | 138.4 | 65.5% | 8.5% | 71.9% | 12.7% | -20.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Hatayspor |
|---|---|---|
| 40/71 (%56.3) | Saha İçi Şut | 34/72 (%47.2) |
| 27/47 (%57.4) | 2 Sayı | 23/48 (%47.9) |
| 13/24 (%54.2) | 3 Sayı | 11/24 (%45.8) |
| 8/9 (%88.9) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 34 | Ribaund | 38 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 31 | Asist | 23 |
| 8 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 4 |
| 7 | Top Kaybı | 12 |
| 10 | Faul | 10 |
| 136 | Verimlilik (PIR) | 102 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 19.11.2021Çankaya Üniversitesi 101-87 Hatayspor
- 19.02.2022Hatayspor 80-83 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.