KBSL · 2. Hafta · 2021-2022 · 23 Ekim 2021 00:00
Galatasaray ilk çeyreği 23-10 kazanarak maçı erken kopardı. Çankaya Üniversitesi ikinci yarıda 25-24 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 23 | 19 | 18 | 6 | 66 |
| Çankaya Üniversitesi | 10 | 19 | 13 | 12 | 54 |
| Galatasaray | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.3 sezon ort. 74.3 | Tempo | 77.3 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
85.7 sezon ort. 96.8 | 100 hücumda sayı | 69.6 sezon ort. 100.6 |
40.1% sezon ort. 45.9% | eFG% | 37.1% sezon ort. 50.3% |
16.1% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 20.8% sezon ort. 15.0% |
32.7% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 10.5% sezon ort. 22.5% |
22.5% sezon ort. 25.0% | Serbest atış oranı | 25.9% sezon ort. 20.2% |
28.2% sezon ort. 29.8% | Üçlük payı | 37.9% sezon ort. 39.4% |
| Savunma | ||
69.6 sezon ort. 90.9 | 100 savunmada yenen sayı | 85.7 sezon ort. 108.3 |
37.1% sezon ort. 46.6% | Rakip eFG% | 40.1% sezon ort. 51.5% |
20.8% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 16.1% sezon ort. 12.8% |
10.5% sezon ort. 22.7% | Rakip hücum ribaundu % | 32.7% sezon ort. 27.1% |
25.9% sezon ort. 24.2% | Rakip serbest atış oranı | 22.5% sezon ort. 22.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Riquna Uneik Williams Galatasaray · 24 dk+12.0 PIR
- Kübra Erat Çankaya Üniversitesi · 18 dk+2.4 PIR
- Eda Şahin Galatasaray · 11 dk+2.2 PIR
- Lynetta Janae Kizer Çankaya Üniversitesi · 15 dk+1.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 33 dk−15.2 PIR
- Merve Aydın Özbek Galatasaray · 26 dk−5.6 PIR
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 34 dk−5.6 PIR
- Anete Steinberga Galatasaray · 23 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Anete Steinberga 500 sayı barajını geçti
- La Tanya Chantella White 400 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 77.0 | 77.3 | 85.7 | 40.1% | 16.1% | 32.7% | 22.5% | 69.6 | 37.1% | 20.8% | 89.5% | 25.9% | +16.1 |
| Çankaya Üniversitesi | 77.6 | 77.3 | 69.6 | 37.1% | 20.8% | 10.5% | 25.9% | 85.7 | 40.1% | 16.1% | 67.3% | 22.5% | -16.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 27/71 (%38.0) | Saha İçi Şut | 19/58 (%32.8) |
| 24/51 (%47.1) | 2 Sayı | 14/36 (%38.9) |
| 3/20 (%15.0) | 3 Sayı | 5/22 (%22.7) |
| 9/16 (%56.3) | Serbest Atış | 11/15 (%73.3) |
| 50 | Ribaund | 37 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 10 | Asist | 12 |
| 12 | Top Çalma | 10 |
| 2 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 17 |
| 22 | Faul | 19 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 53 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Galatasaray 2, Çankaya Üniversitesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 22.10.2021Galatasaray 66-54 Çankaya Üniversitesi
- 21.01.2022Çankaya Üniversitesi 86-92 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

