KBSL · 3. Hafta · 2021-2022 · 30 Ekim 2021 00:00
ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 2. çeyreği 34-15 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 22 | 15 | 16 | 13 | 66 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 25 | 34 | 21 | 12 | 92 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.4 sezon ort. 75.0 | Tempo | 82.4 sezon ort. 73.1 |
| Hücum | ||
80.8 sezon ort. 100.2 | 100 hücumda sayı | 110.6 sezon ort. 105.9 |
44.8% sezon ort. 50.1% | eFG% | 53.2% sezon ort. 51.3% |
21.9% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 15.0% sezon ort. 15.3% |
12.2% sezon ort. 22.5% | Hücum ribaundu % | 39.5% sezon ort. 29.9% |
37.9% sezon ort. 19.8% | Serbest atış oranı | 17.7% sezon ort. 21.5% |
37.9% sezon ort. 39.4% | Üçlük payı | 25.3% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
110.6 sezon ort. 107.4 | 100 savunmada yenen sayı | 80.8 sezon ort. 90.6 |
53.2% sezon ort. 51.0% | Rakip eFG% | 44.8% sezon ort. 44.6% |
15.0% sezon ort. 12.8% | Zorlanan top kaybı | 21.9% sezon ort. 16.6% |
39.5% sezon ort. 26.9% | Rakip hücum ribaundu % | 12.2% sezon ort. 23.2% |
17.7% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 37.9% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lynetta Janae Kizer Çankaya Üniversitesi · 32 dk+12.0 PIR
- Şevval Akalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 14 dk+10.2 PIR
- Alexis Sade Prince Çankaya Üniversitesi · 36 dk+9.3 PIR
- Kristine Anigwe ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 21 dk+7.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Murat Çankaya Üniversitesi · 11 dk−4.5 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 21 dk−4.0 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 34 dk−2.2 PIR
- Tiffany Hayes ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi · 31 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Şevval Akalan 50 top çalma barajını geçti
- Alexis Sade Prince 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 81.7 | 82.4 | 80.8 | 44.8% | 21.9% | 12.2% | 37.9% | 110.6 | 53.2% | 15.0% | 60.5% | 17.7% | -29.8 |
| ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi | 83.2 | 82.4 | 110.6 | 53.2% | 15.0% | 39.5% | 17.7% | 80.8 | 44.8% | 21.9% | 87.8% | 37.9% | +29.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi |
|---|---|---|
| 23/58 (%39.7) | Saha İçi Şut | 38/79 (%48.1) |
| 17/36 (%47.2) | 2 Sayı | 30/59 (%50.8) |
| 6/22 (%27.3) | 3 Sayı | 8/20 (%40.0) |
| 14/22 (%63.6) | Serbest Atış | 8/14 (%57.1) |
| 31 | Ribaund | 53 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 15 | Asist | 23 |
| 9 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 1 |
| 19 | Top Kaybı | 15 |
| 21 | Faul | 21 |
| 60 | Verimlilik (PIR) | 114 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 29.10.2021Çankaya Üniversitesi 66-92 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
- 28.01.2022ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi 86-72 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

