KBSL · 7. Hafta · 2021-2022 · 4 Aralık 2021 00:00

75 - 93

UMF Yapı İzmit Belediyespor ilk çeyreği 28-12 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 12 | 25 | 23 | 15 | 75 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 28 | 20 | 21 | 24 | 93 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
84.0 sezon ort. 74.9 | Tempo | 84.0 sezon ort. 76.4 |
| Hücum | ||
89.0 sezon ort. 99.9 | 100 hücumda sayı | 111.0 sezon ort. 91.3 |
44.6% sezon ort. 50.1% | eFG% | 48.6% sezon ort. 44.7% |
15.9% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 8.6% sezon ort. 16.4% |
23.8% sezon ort. 22.0% | Hücum ribaundu % | 21.4% sezon ort. 24.4% |
16.2% sezon ort. 20.6% | Serbest atış oranı | 40.3% sezon ort. 23.6% |
27.0% sezon ort. 39.8% | Üçlük payı | 31.9% sezon ort. 37.0% |
| Savunma | ||
111.0 sezon ort. 107.4 | 100 savunmada yenen sayı | 89.0 sezon ort. 104.6 |
48.6% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 44.6% sezon ort. 52.0% |
8.6% sezon ort. 13.1% | Zorlanan top kaybı | 15.9% sezon ort. 17.1% |
21.4% sezon ort. 27.6% | Rakip hücum ribaundu % | 23.8% sezon ort. 32.1% |
40.3% sezon ort. 21.6% | Rakip serbest atış oranı | 16.2% sezon ort. 19.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kristina Jasmine Higgins UMF Yapı İzmit Belediyespor · 35 dk+11.2 PIR
- Kübra Erat Çankaya Üniversitesi · 16 dk+10.4 PIR
- Melisa Korkmaz UMF Yapı İzmit Belediyespor · 32 dk+9.7 PIR
- Marina Solopova UMF Yapı İzmit Belediyespor · 30 dk+5.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 35 dk−11.0 PIR
- Elina Babkina Dikaioulaku Çankaya Üniversitesi · 28 dk−7.5 PIR
- Tuğçe Murat Çankaya Üniversitesi · 14 dk−2.2 PIR
- Derin Yaya Çankaya Üniversitesi · 26 dk−1.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Nirra Fields 100 sayı barajını geçti
- Kristina Jasmine Higgins 100 sayı barajını geçti
- Melisa Korkmaz 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 84.3 | 84.0 | 89.0 | 44.6% | 15.9% | 23.8% | 16.2% | 111.0 | 48.6% | 8.6% | 78.6% | 40.3% | -22.0 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 83.8 | 84.0 | 111.0 | 48.6% | 8.6% | 21.4% | 40.3% | 89.0 | 44.6% | 15.9% | 76.2% | 16.2% | +22.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | UMF Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 31/74 (%41.9) | Saha İçi Şut | 32/72 (%44.4) |
| 27/54 (%50.0) | 2 Sayı | 26/49 (%53.1) |
| 4/20 (%20.0) | 3 Sayı | 6/23 (%26.1) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 23/29 (%79.3) |
| 43 | Ribaund | 41 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 10 | Asist | 20 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 8 |
| 26 | Faul | 19 |
| 71 | Verimlilik (PIR) | 111 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, UMF Yapı İzmit Belediyespor 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 03.12.2021Çankaya Üniversitesi 75-93 UMF Yapı İzmit Belediyespor
- 04.03.2022UMF Yapı İzmit Belediyespor 82-79 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.