KBSL · 8. Hafta · 2021-2022 · 11 Aralık 2021 00:00
Galatasaray 2. çeyreği 22-8 kazanarak farkı açtı. UMF Yapı İzmit Belediyespor ikinci yarıda 49-45 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 12 | 8 | 22 | 27 | 69 |
| Galatasaray | 13 | 22 | 21 | 24 | 80 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.6 sezon ort. 76.4 | Tempo | 82.6 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
83.6 sezon ort. 92.5 | 100 hücumda sayı | 96.9 sezon ort. 96.3 |
36.4% sezon ort. 45.3% | eFG% | 49.3% sezon ort. 45.5% |
13.0% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 15.7% |
20.4% sezon ort. 24.4% | Hücum ribaundu % | 26.2% sezon ort. 29.4% |
34.3% sezon ort. 23.8% | Serbest atış oranı | 21.4% sezon ort. 25.1% |
37.1% sezon ort. 36.8% | Üçlük payı | 25.7% sezon ort. 29.9% |
| Savunma | ||
96.9 sezon ort. 104.2 | 100 savunmada yenen sayı | 83.6 sezon ort. 90.3 |
49.3% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 36.4% sezon ort. 46.7% |
18.2% sezon ort. 17.0% | Zorlanan top kaybı | 13.0% sezon ort. 18.8% |
26.2% sezon ort. 32.0% | Rakip hücum ribaundu % | 20.4% sezon ort. 22.3% |
21.4% sezon ort. 19.3% | Rakip serbest atış oranı | 34.3% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sude Yılmaz Galatasaray · 20 dk+15.6 PIR
- Sıla Dikmenoğulları UMF Yapı İzmit Belediyespor · 17 dk+11.8 PIR
- Tina Krajisnik Galatasaray · 22 dk+8.4 PIR
- Eda Şahin Galatasaray · 11 dk+5.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İdil Türk UMF Yapı İzmit Belediyespor · 20 dk−9.3 PIR
- Riquna Uneik Williams Galatasaray · 20 dk−7.2 PIR
- Nirra Fields UMF Yapı İzmit Belediyespor · 28 dk−6.7 PIR
- Kristina Jasmine Higgins UMF Yapı İzmit Belediyespor · 28 dk−3.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gülse Uğur 50 top çalma barajını geçti
- Melisa Korkmaz 100. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 82.6 | 82.6 | 83.6 | 36.4% | 13.0% | 20.4% | 34.3% | 96.9 | 49.3% | 18.2% | 73.8% | 21.4% | -13.3 |
| Galatasaray | 82.6 | 82.6 | 96.9 | 49.3% | 18.2% | 26.2% | 21.4% | 83.6 | 36.4% | 13.0% | 79.6% | 34.3% | +13.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 23/70 (%32.9) | Saha İçi Şut | 32/70 (%45.7) |
| 18/44 (%40.9) | 2 Sayı | 27/52 (%51.9) |
| 5/26 (%19.2) | 3 Sayı | 5/18 (%27.8) |
| 18/24 (%75.0) | Serbest Atış | 11/15 (%73.3) |
| 41 | Ribaund | 50 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 39 |
| 16 | Asist | 22 |
| 4 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 3 |
| 12 | Top Kaybı | 17 |
| 21 | Faul | 21 |
| 66 | Verimlilik (PIR) | 103 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada UMF Yapı İzmit Belediyespor 0, Galatasaray 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 10.12.2021UMF Yapı İzmit Belediyespor 69-80 Galatasaray
- 15.04.2022Galatasaray 74-63 UMF Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

