KBSL · 13. Hafta · 2021-2022 · 6 Ocak 2022 00:00
Beşiktaş HDI Sigorta 2. çeyreği 34-11 kazanarak farkı açtı. Hatayspor ikinci yarıda 34-33 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Hatayspor | 24 | 11 | 21 | 13 | 69 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 17 | 34 | 13 | 20 | 84 |
| Hatayspor | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.1 sezon ort. 76.2 | Tempo | 78.1 sezon ort. 74.3 |
| Hücum | ||
87.7 sezon ort. 100.0 | 100 hücumda sayı | 108.2 sezon ort. 96.8 |
40.2% sezon ort. 49.2% | eFG% | 49.3% sezon ort. 45.8% |
12.7% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 11.4% sezon ort. 16.3% |
17.8% sezon ort. 23.8% | Hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 31.8% |
33.3% sezon ort. 24.2% | Serbest atış oranı | 21.1% sezon ort. 23.6% |
36.4% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 28.2% sezon ort. 30.4% |
| Savunma | ||
108.2 sezon ort. 106.5 | 100 savunmada yenen sayı | 87.7 sezon ort. 101.0 |
49.3% sezon ort. 50.6% | Rakip eFG% | 40.2% sezon ort. 49.6% |
11.4% sezon ort. 13.1% | Zorlanan top kaybı | 12.7% sezon ort. 16.2% |
25.6% sezon ort. 28.3% | Rakip hücum ribaundu % | 17.8% sezon ort. 28.1% |
21.1% sezon ort. 18.8% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 24.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Erica Angelyn Mc Call Beşiktaş HDI Sigorta · 38 dk+15.3 PIR
- Meighan Sharee Simmons Beşiktaş HDI Sigorta · 27 dk+9.3 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş HDI Sigorta · 12 dk+5.9 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş HDI Sigorta · 36 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bahar Çağlar Ökten Hatayspor · 40 dk−7.7 PIR
- Büşra Akbaş Hatayspor · 25 dk−5.5 PIR
- Elif Emirtekin Hatayspor · 35 dk−5.4 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Hatayspor · 38 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Hatayspor | 78.7 | 78.1 | 87.7 | 40.2% | 12.7% | 17.8% | 33.3% | 108.2 | 49.3% | 11.4% | 74.4% | 21.1% | -20.6 |
| Beşiktaş HDI Sigorta | 77.6 | 78.1 | 108.2 | 49.3% | 11.4% | 25.6% | 21.1% | 87.7 | 40.2% | 12.7% | 82.2% | 33.3% | +20.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Hatayspor | Kategori | Beşiktaş HDI Sigorta |
|---|---|---|
| 23/66 (%34.8) | Saha İçi Şut | 33/71 (%46.5) |
| 16/42 (%38.1) | 2 Sayı | 29/51 (%56.9) |
| 7/24 (%29.2) | 3 Sayı | 4/20 (%20.0) |
| 16/22 (%72.7) | Serbest Atış | 14/15 (%93.3) |
| 37 | Ribaund | 47 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 11 | Asist | 22 |
| 3 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 5 |
| 11 | Top Kaybı | 10 |
| 15 | Faul | 19 |
| 60 | Verimlilik (PIR) | 118 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 05.01.2022Hatayspor 69-84 Beşiktaş HDI Sigorta
- 18.04.2022Beşiktaş HDI Sigorta 96-88 Hatayspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

