KBSL · 12. Hafta · 2021-2022 · 31 Aralık 2021 00:00
Nesibe Aydın ilk yarıyı 31-34 geride kapattı, ikinci yarıyı 39-26 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 17 | 17 | 15 | 11 | 60 |
| Nesibe Aydın | 12 | 19 | 16 | 23 | 70 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.0 sezon ort. 76.8 | Tempo | 74.0 sezon ort. 75.2 |
| Hücum | ||
81.5 sezon ort. 92.5 | 100 hücumda sayı | 94.1 sezon ort. 100.7 |
36.8% sezon ort. 45.2% | eFG% | 41.9% sezon ort. 50.9% |
11.8% sezon ort. 16.3% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 18.2% |
23.4% sezon ort. 24.3% | Hücum ribaundu % | 36.2% sezon ort. 28.9% |
22.1% sezon ort. 24.4% | Serbest atış oranı | 13.5% sezon ort. 26.5% |
38.2% sezon ort. 36.8% | Üçlük payı | 29.7% sezon ort. 37.7% |
| Savunma | ||
94.1 sezon ort. 104.3 | 100 savunmada yenen sayı | 81.5 sezon ort. 96.9 |
41.9% sezon ort. 52.1% | Rakip eFG% | 36.8% sezon ort. 46.4% |
14.2% sezon ort. 17.2% | Zorlanan top kaybı | 11.8% sezon ort. 15.9% |
36.2% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 23.4% sezon ort. 28.0% |
13.5% sezon ort. 19.7% | Rakip serbest atış oranı | 22.1% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 34 dk+17.7 PIR
- Kristina Jasmine Higgins UMF Yapı İzmit Belediyespor · 32 dk+10.3 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 26 dk+3.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 37 dk−8.2 PIR
- Nirra Fields UMF Yapı İzmit Belediyespor · 38 dk−7.8 PIR
- Melisa Korkmaz UMF Yapı İzmit Belediyespor · 37 dk−5.3 PIR
- Meltem Yıldızhan Nesibe Aydın · 20 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alaina Denise Coates 250 sayı barajını geçti
- Alaina Denise Coates 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 73.6 | 74.0 | 81.5 | 36.8% | 11.8% | 23.4% | 22.1% | 94.1 | 41.9% | 14.2% | 63.8% | 13.5% | -12.6 |
| Nesibe Aydın | 74.4 | 74.0 | 94.1 | 41.9% | 14.2% | 36.2% | 13.5% | 81.5 | 36.8% | 11.8% | 76.6% | 22.1% | +12.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 23/68 (%33.8) | Saha İçi Şut | 27/74 (%36.5) |
| 19/42 (%45.2) | 2 Sayı | 19/52 (%36.5) |
| 4/26 (%15.4) | 3 Sayı | 8/22 (%36.4) |
| 10/15 (%66.7) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 41 | Ribaund | 53 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 17 | Asist | 20 |
| 9 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 21 |
| 69 | Verimlilik (PIR) | 89 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada UMF Yapı İzmit Belediyespor 0, Nesibe Aydın 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.12.2021UMF Yapı İzmit Belediyespor 60-70 Nesibe Aydın
- 08.04.2022Nesibe Aydın 88-82 UMF Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

